TOKİ’den 981 Konut İçin İhale Müjdesi

BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER’İN “İHALENİN BU SENE ÇIKMADAN YAPILMASI” YÖNÜNDEKİ GİRİŞİMİ İLE TOKİ, ÖMERBEY MAHALLESİ’NDE TOPLAM 981 KONUT, 1 ADET CAMİ VE TİCARET MERKEZİ İÇİN İHALEYE ÇIKTI. İHALELER 3-4 ARALIK TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Belediye Başkanı Mustafa Güler’in girişimleri ile beklenen adımı attı ve toplam 981 konut ile 1 adet cami ve ticaret merkezi için ihaleye çıktı.
Belediye Başkanı Mustafa Güler’in; AK Parti’nin Afyonkarahisar ve Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği kamplarda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başta olmak üzere siyasilerle bir araya gelerek geciken ihalenin bu sene içerisinde yapılması için bulunduğu girişimler meyvesini verdi.
TOKİ düğmeye bastı ve toplam 981 adet konutu 2 etap halinde yapmak üzere ihaleye çıktı. İhaleler 3-4 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. İki etap da eş zamanlı olarak inşa edilecek.

– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– İHALENİN BU SENE İÇERİSİNDE YAPILMASI İÇİN ISRARCI OLDUK VE ARALIK AYI İÇİN ALINAN İHALE KARARINDAN DOLAYI MUTLUYUZ.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere Belediyemiz vasıtasıyla TOKİ konut kayıtları alınmış ancak ekonomik sebeplerden dolayı ihale gecikmişti. Partimizin Kızılcahamam ve Afyonkarahisar’da düzenlediği kamplarda Bakanlarımızla bir araya gelip ihalenin bu sene içesinde yapılması için ısrarcı olmuştuk. TOKİ nihayetinde düğmeye basarak bu sene tamamlanmadan Aralık ayı için ihaleye çıktı. Toplam 981 konut ile 1 adet cami ve ticaret merkezi yapıları için 3-4 Aralık tarihlerinde ihale yapılacak. Kayıtlarını oluşturan hemşehrilerimize de bu vesileyle müjde vermek istiyorum. İhalenin ardından da kısa süre içerisinde inşaatlar başlayacak. Konutlarımızın ilçemize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.