Tavşanlı’da Berberlerin Durumu…

– YAPILAN TESTLERİN TAMAMI “NEGATİF…”
– TAVŞANLI’DA NORMALLEŞME SÜRECİNDE AÇILAN BERBER VE KUAFÖRLERİ DENETLEYEN EKİPTE YER ALAN BİR DOKTORUN KOVİD-19 TESTİ POZİTİF ÇIKTI. GÖREVLİNİN DENETLEMELERE KATILDIĞI 50 BERBER VE ÇALIŞANLARI KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA 14 GÜNLÜK EV KARANTİNASINA ALINIRKEN, DİĞER BERBER VE KUAFÖRLER İŞLERİNE DEVAM EDİYOR. KARANTİNAYA ALINAN BERBER VE KUAFÖRLERİN TESTLERİ NEGATİF ÇIKTI.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Türkiye genelindeki normalleşme süreciyle ilgili olarak berber ve kuaförlerin yeniden hizmet vermeye başladığını söyledi.
Berberleri denetleyen ekipteki bir doktora yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığını ve bununla birlikte karantina kararının alındığını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, “İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı görevlilerce yapılan filyasyon çalışmasında 100’den fazla berber, kuaför ve güzellik merkezi gibi iş yeri bulunan ilçemizde, testi pozitif çıkan doktorun 50 adet berber ve kuaför denetlemesine katıldığı belirlendi. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca 50 berber ve çalışanı 14 günlük ev karantinasına alınarak test yapıldı” dedi.

– TESTLERİN TAMAMI NEGATİF ÇIKTI. TEDBİR AMAÇLI TEKRAR TEST YAPILACAK VE 14 GÜN KARANTİNA UYGULANACAK.
Tavşanlı Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Onur Düvenli’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Kendisi de 14 günlük karantina altında olan Oda Başkanımız Onur Düvenli ve diğer berber ve kuaför arkadaşlara yapılan taramada testlerin tamamının negatif çıktığını öğrendik. Önümüzdeki günlerde tekrar test yapılacak ve tedbir amaçlı olarak 14 gün boyunca karantina uygulaması devam edecek. Tüm berber ve kuaför arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, inşallah karantina sürecinin sonunda işlerinin başına dönmesini temenni ediyoruz” dedi.