Tavşanlı’da 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Tavşanlı’da bir dizi etkinlik düzenlendi. İlk olarak Tavşanlı Kaymakamlığı ve Tavşanlı Belediyesi’ni ziyaret eden muhtarlar daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma programına katıldı.
Tavşanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Belediye Başkan Vekili İsmail Aka, Belediye Başkan Yardımcısı Naci Erarslan, il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve muhtarların katıldığı törende Atatürk anıtına çelenk sunuldu, akabinde Aziz Şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Kayan yaptı.
Meydandaki programın ardından dernek binası ziyaret edildi. Burada Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz, muhtarların gününü kutlarken, Belediye Başkan Vekili İsmail Aka, birlik beraberlik mesajları verdi. Başkan Vekili Aka “Tavşanlı’da görev yapan tüm muhtarlarımızın gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Böylesi günlerde aklımızda hep birlik ve beraberlik oluyor. Bütün kurumlar, odalar, dernekler Tavşanlı’nın menfaatleri için güç birliği yapmalıdır. Hizmetlerimizi daha iyi yapabilmek adına bu birlikteliğin sürmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.
Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Kayan, günlerini kutlayan herkese teşekkür etti.