Mazlumlara Sahip Çıkıyoruz…

TAVŞANLI BELEDİYESİ VE HAYRAT VAKFI, “YEMEN VE SURİYE ACİL YARDIM BEKLİYOR” SLOGANIYLA YENİ BİR KAMPANYA BAŞLATTI. BELEDİYE PASAJI’NDA OLUŞTURULAN YARDIM BÜROSUNDA NAKİT YARDIMLARIN YANINDA KÖMÜR, BATTANİYE, MAMA VE BEBEK BEZİ YARDIMLARI DA KABUL EDİLİYOR.

Tavşanlı Belediyesi ile Hayrat Vakfı, 2015 yılı Mart ayından beri silahlı çatışmalardan etkilenen ve yardıma muhtaç durumdaki Yemen halkı ile iç savaş mağduru Suriyeliler için tekrar harekete geçti.
Tavşanlı Belediyesi, ilçede faaliyet yürüten çeşitli sivil toplum kuruluşları ile yıl içerisinde düzenli olarak yardım kampanyaları düzenliyor. Toplanan yardımlar TIR’larla mazlum insanlara ulaştırılırken, yeni bir kampanyaya daha imza atıldı. Hayrat Vakfı ile birlikte kolları sıvayan Tavşanlı Belediyesi, “Yemen ve Suriye Acil Yardım Bekliyor” sloganıyla Yemen için nakdi, Suriye için ayni ve nakdi yardım kampanyası başlattı.
Belediye Pasajı’nda açılan yardım bürosunda nakit yardımların yanında kömür, battaniye, mama ve bebek bezi yardımları da kabul ediliyor.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, bu tür yardımların organize ve birlik içerisinde yürütmenin önemini vurgulamış ve ilçedeki tüm STK’lara Belediye olarak işbirliği sözü vermişti.

YEMENDE İNSANLIK DRAMI VAR!
24 milyon nüfusu olan Yemen’de, 2015 yılından bu yana devam eden silahlı çatışmalarda 11 bin 251 kişinin hayatını kaybettiği ve 30 bin kişinin yaralandığı kaydedildi. Ayrıca 12,9 milyon kişi yeterli gıdaya erişemiyor ve 16 milyon kişi temiz su sıkıntısı çekiyor. 15,2 milyon insan sağlık hizmetlerinden yoksun ve 5 yaş altı 850 binden fazla yetersiz ve kötü besleniyor. Çatışmalar sonrasında 3 bin 500 okulun kapanması sonucu, bir milyon 800’den fazla çocuğun eğitim alamadığı ifade ediliyor.