Kapalı Yüzme Havuzu’nun İhalesi Tamamlandı

-TAVŞANLI GENÇLİĞİNE “YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU” YAPILACAK
– BAŞKAN MUSTAFA GÜLER’İN GAYRETLERİYLE TAVŞANLI’YA YENİ BİR TESİS KAZANDIRILIYOR. KARAKOVA’YA YAPILACAK YÜZME HAVUZU 2022 YILI TAMAMLANMADAN HİZMETE AÇILACAK.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’in projelendirdiği, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun onayıyla yapılmasına karar verilen Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun inşaatına başlanıyor.
Karakova Mahallesi’ne yapılacak olan tesis özellikle gençlerin modern bir ortamda spor yapmalarına, çocuklarında erken yaşta alacakları eğitimle yüzmeyi öğrenmelerine olanak sağlayacak. Projenin görselleri basın aracılığı ile vatandaşlarla paylaşıldı. Başkan Mustafa Güler, ihalenin tamamlandığını ve yüklenici firmanın 400 günde tesisi bitirerek ilgili kuruma teslim edeceğini belirtti. Başkan Güler “Bilindiği üzere Karakova Semt Sahalarını Spor Toto Teşkilatımızla birlikte yenilemiştik. Bu tesislerimizin açılışında gençlerimiz için kapalı yüzme havuzunu gündemimize aldığımızı belirtmiştik. Projemizi hazırladık ve Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Muharrem Kasapoğlu’na Tavşanlı ziyaretinde teslim ettik. Kendileri bu projenin hemen hayata geçirilmesi için ilgili bürokratlara talimat verdi ve bizleri sevindirdi. Şimdi inşaat sürecine geçiyoruz. İhalesi tamamlanan ve yüklenici firması belirlenen Yüzme Havuzumuzu 400 gün içerisinde teslim alacağız. Bu tesisle artık Tavşanlımızda yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmayacak. Gençlerimiz modern bir ortamda yaz-kış spor yapma imkanına kavuşacak. Bu yatırımda emeği olan Hükümetimize, Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapaoğlu ve bürokratlarımıza Tavşanlı halkı adına teşekkür ediyorum” dedi