Zincirli Kayalar Tehdit Olmaktan Çıkıyor

MOYMUL MAHALLESİ’NİN ÜST KESİMLERİNDE BULUNAN VE VATANDAŞLARI ENDİŞELENDİREN ZİNCİRLİ KAYALAR TEHDİT OLMAKTAN ÇIKIYOR. BÖLGEDE YAPILACAK ÇALIŞMAYLA KAYALAR YERİNDEN SÖKÜLECEK.

Moymul Mahallesinin simgeleşmiş alanlarından birisi olan ve yerleşim alanlarını tehdit eden Zincirli Kayalar hazırlanan proje ile kaldırılıyor. Mahalle sakinlerinin olası bir deprem karşısında zaman zaman dile getirdiği endişeleri de bu çalışma sayesinde ortadan kaldırılmış olacak.

Tavşanlı Belediyesi’nin teknik destek verdiği çalışmayı AFAD yürütecek. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Dağçeşme mahallesi sınırlarında bulunan ancak Moymul mahallemizle özdeşleşen, büyüklükleri nedeniyle de yerleşim alanlarını tehdit eden Zincirli Kayaları kaldırma zamanı geldi. Uzun yıllar bu bölgede ikamet eden vatandaşlarımız Allah göstermesin yaşanabilecek küçük bir depremde bu kayaların evlerinin üzerine yuvarlanıp can ve mal kaybına neden olabileceği endişesiyle bizlerden talepte bulunuyordu. Bu konuda bir proje hazırlandı. Belediye olarak AFAD Müdürlüğümüze teknik destek vererek birlikte Zincirli Kayaları kaldıracağız. Mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” dedi

DCIM100MEDIADJI_0302.JPG