Zincirli Kayalar Parçalanıyor

MOYMUL MAHALLESİ’NDE ZİNCİRLİ KAYALAR SORUN OLMAKTAN ÇIKARTILIYOR. AFAD EKİPLERİ PATLAYICI KULLANARAK KAYALARI PARÇALAMAYA BAŞLADI.   

Moymul mahallesinde bulunan Zincirli Kayalar sökülüyor. AFAD ekiplerinin yürüttüğü çalışmaları Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara ile Belediye Başkanı Mustafa Güler’de yakından takip ediyor. Çevreye zarar vermeden, patlayıcılar kullanılarak küçültülen dev kayalar 60 gün içerisinde bölgeden temizlenmiş olacak.

Tavşanlı Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin tedbir alarak destek verdiği çalışmalara ilişkin AFAD İl Müdürü Ahmet Ali Artun, Tavşanlılı idarecileri bilgilendirdi. Çelik ağlar ve ön kısma açılan hendek sayesinde bölgede bulunan yerleşim alanlarına yuvarlanmadan toplanacak kaya parçaları Belediyenin tesislerinde işlenerek üst yapı çalışmalarında kullanılacak.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Mustafa Güler, çalışmaların ardından da yol genişletme ve kaldırım işlerine başlanacağını söyledi. Başkan Güler “Bugün hazırlık aşamalarından sonra ilk kez patlayıcı kullanılarak dev kayaların bölgeden kaldırılması için çalışmalara start verildi. AFAD ekiplerinin planlamalarına göre burada çalışmalar Temmuz ayının sonunda tamamlanacak. İl Müdürümüz Ahmet Ali Artun, bizleri bilgilendirdi, kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum. Biz Belediye olarak parçalanan kayaları tesisimize taşıyarak geri dönüşümde değerlendireceğiz. Kayalar temizlendikten sonrada yolu genişleterek çevre düzenlemesi yapacağız. Halkımıza hayırlı olsun” dedi

Bu arada Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara ile Belediye Başkanı Mustafa Güler, mahallede çalışmaları yakından takip eden vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.