Yüksek Gerilim Hatları Toprak Altına Alınıyor

OSMANGAZİ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş ÇEVRE YOLUNDAKİ ÜST GEÇİT PROJESİ KAPSAMINDA DEPLASE ÇALIŞMALARINA START VERDİ. YOL ÜZERİNDEKİ YÜKSEK GERİLİM HATLARI 10 GÜN İÇERİSİNDE TOPRAK ALTINA ALINACAK VE DİREKLER SÖKÜLECEK.

Tavşanlı’nın çevre yolu üzeri ve şehir trafiğini rahatlatacak  Araç Üst ve Yaya Alt Geçidi Proje’sinde deplase çalışmalarına start verildi. Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin ihaleyi tamamlayarak firmasını belirleyen Osmangazi Elektrik A.Ş yol üzerindeki yüksek gerilim hatlarını toprak altına alıyor.

Yüklenici firma sabah saatlerinde Emet Kavşağı’nda kazı ve montaj işlerine başladı. Belediye Trafik Zabıta ekiplerinin önlem aldığı yolda sürücüler alternatif güzergahlara yönlendirildi. Tepecik istikametinde kavşak girişindeki bazı yollar çift şeride alındı.

Firma yetkilileri Kuruçay Kavşağı’na kadarki bölümde hızlı bir çalışma yaparak yaklaşık 10 gün içerisinde yüksek gerilim hattını toprak altına alarak yol üzerindeki direkleri sökeceklerini bildirdi.

Tavşanlı Belediyesi ise geçtiğimiz haftalarda hem Osmangazi hem de Telekom’un deplase işlerini rahatlıkla yürütebilmesi için yol üzerindeki toplam 100 ağacı söküm makinesiyle Tunçbilek yolu ve Otogar civarına taşımıştı.

Bugünlerde Telekom firmasının da çalışmalarına başlaması bekleniyor. Belediye Başkanı Mustafa Güler, dev projenin ilçemize hayırlı olmasını dileyerek, çevre yolunu kullanan sürücülerin dikkatli olmasını istedi. Başkan Güler ” TCDD hemzemin geçitlerinin olduğu alanda planlanan üst geçitlerle ilgili Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından Karayolu hattı boyunca direk deplase ihaleleri tamamlandı ve ilgili firma Emet kavşağından çalışmalarına başladı. Biz belediye olarak tüm önlemlerimiz alarak firmalar için rahat bir çalışma ortamı hazırladık. Trafik ekiplerimiz sabah saatlerinde trafik akışının sağlıklı yapılabilmesi için önlemlerini alarak sürücüleri yönlendirdi. Bugünlerde çevre yolunu kullanan vatandaşlarımızın trafik işaret ve işaretçilerine uymalarını istiyoruz. Dev proje şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı