Taşeron İşçilerin Evrakları İnceleniyor

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN 696. KHK İLE VERİLEN TAŞERON İŞÇİSİNE KADRO KONUSUNDA KURUMLAR ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR. TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDE MÜRACAATLARIN ARDINDAN BAŞKAN YARDIMCISI ALİ ÖZDEN BAŞKANLIĞI’NDA TESPİT KOMİSYONU KURULDU. KOMİSYON ÖN İNCELEMELERİNİ TAMAMLADI.

 Tavşanlı genelinde yüzlerce işçiyi yakından ilgilendiren ve KHK ile tanınan Taşeron Yasa’sına ilişkin Tavşanlı Belediyesi’nde çalışan işçilerin durumunu incelemek için komisyon kuruldu.

Belediye Başkan Yardımcısı Ali Özden başkanlığında toplanan komisyonda  Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Arslan, Yazı İşleri Müdürü Bülent Akkoç, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ayşe Ceyhan Düzgün ile Valilik makamından görevlendirilen Mal Müdürü Vekili İhsan Şahin görev yapıyor.

Komisyon şirket işçilerinin evraklarını inceleyerek kadroya alınmalarında bir sıkıntı olup olmadığını araştıracak. Yaklaşık iki hafta sürecek komisyon çalışmalarının ardından listeler asılacak. İtiraz süresinin dolmasından sonra ise tespit tutanakları ilgili kuruma gönderilerek sınav sürecine geçilecek. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Komisyon Başkanı Ali Özden “Resmi Gazetede yayımlanan kanun çerçevesinde Tavşanlı Belediyesi olarak bizlerde üzerimize düşeni yaparak çalışmalarımıza başladık. Kurulan Tespit Komisyonda bu evrakları inceleyerek tespitlerimizi yapacak, ardından da ilgili kuruma ileteceğiz. Komisyon çalışmalarımız hızla en kısa sürede tamamlanacaktır. İşçilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi