Piknik Alanlarını Hep Birlikte Geleceğe Taşıyalım

Piknik sezonu açıldı ve Tavşanlı’da yeşil alanların korunup, temiz bırakılması adına farkındalık yaratmak için etkinlik düzenlendi.

7 Mayıs Pazartesi günü saat 10:00’da Cumhuriyet Meydanı’ndan başlatılacak etkinlik kapsamında vatandaşların uğrak yerleri olan Göbel ile Köse Kalfa Mesire alanlarında temizlik yapılacak.

Tavşanlı Belediyesi öncülüğünde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı MYO, Orman  işletme Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ile sivil toplum kuruluşlarının organize edeceği programa tüm Tavşanlı halkı davet edildi.

Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Güler şu ifadeleri kullandı; “Temizlik imandan gelir diyen bir ecdadın torunlarıyız. Bizde torunlarımıza temiz, yaşanabilir bir çevre bırakmakla yükümlüyüz. Havalar ısındı ve Tavşanlı halkının çok sevdiği piknik sezonu açıldı. Fakat bazı bölgelerde gözümüze çarpan çöp yığınları bizleri fazlasıyla üzmektedir. Çocuklarımıza örnek olmak adına, çevre bilinci zayıf insanlara mesaj vermek adına  kurumlarımızla iş biriliğinde güzel bir etkinlik düzenliyoruz. Pazartesi günü saat 10:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak Göbel ve Köse Kalfa’ya gidiyoruz. Çevre gönüllüsü tüm halkımızı bu etkinliğimize davet ediyorum”