Orman Bakanı Eroğlu Kütahya’da

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU KÜTAHYA’YA GELEREK 161 MİLYON TL’Yİ BULAN 8 TESİSİN TEMEL ATMA VE AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI.  

Orman ve Su İşleri  Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu bugün Kütahya’da 161 milyon TL yatırım bedelli 7 adet tesisin temelini atarken bir tesisin de açılışını gerçekleştirdi.

Valilik önünde gerçekleştirilen törende konuşmasına “Kütahya, Tavşanlı ve Simav’ın fahri hemşehrisi ve Kütahya’nın da beşinci milletvekili olarak sizleri selamlıyorum” diye başlayan Bakan Eroğlu, “Cumhurbaşkanımızın verdiği destekle hükümet olarak Kütahya’ya toplam 13 milyar TL yatırım yaptık. Bizim bakanlığımızın yatırımları da bu yılla birlikte 3 milyar TL’yi aşacak. Felenk Çayını, Kütahya’mıza bir gerdanlık olarak sunacağız. 50 milyon TL yatırım bedelli bu çalışma Türkiye’de maliyeti en yüksek dere ıslahı olacak. Orman köylülerimiz için de gelir getirici ormanlar kuruyoruz. Herkese bedava fidan dağıtıyoruz” dedi.

“KÜTAHYA İÇİN TURİZM MASTER PLANI HAZIRLANDIK”

Kütahya için tabiat turizmi master planı hazırladıklarını kaydeden Eroğlu, “Çok güzel tabiat parkları ve mesire yerleri kuruyoruz. Maksadımız Kütahya’yı tarım ve turizm sektöründe kalkındırmaktır” dedi.

“DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 EKONOMİSİ ARASINA GİRECEĞİZ”

“2023 hedefini yani dünyanın en büyük on ekonomisi arasına girme hedefini hep beraber çalışarak yakalayacağız” diyen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 24 Haziran bunun için önemli bir dönüm noktası.” dedi. Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve protokol üyeleri butonlara basarak 8 tesisin toplu olarak temellerini atarak, açılışlarını yaptı.

TEMELİ ATILAN VE AÇILIŞI YAPILAN TESİSLER

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, gerçekleştirdiği toplu temel atma ve açılış merasiminde bulunan tesislerin 1 adedi baraj, 6 adedi taşkın koruma tesisi, 1 adedi de ağaçlandırma ve ormancılık projesinden oluşuyor. Bu tesislerin toplam yatırım bedeli 161 milyon lirayı buluyor.

Ayrıca ormanların gençleştirilmesi, bakımı ve iyileştirilmesi ile orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacak. Öte yandan 10 aileye gelir getirici tür sertifikası, 5 aileye de Orköy kredisi verildi.