AK Ocaklar’dan Başkan Güler’e Ziyaret

GENEL BAŞKANLIĞINI HAKAN YİĞİT’İN YAPTIĞI AK OCAKLAR DERNEĞİ’NİN TAVŞANLI YÖNETİMİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ. BAŞKAN GÜLER TAVŞANLI HALKI İÇİN ÇALIŞAN TÜM STK’LARIN DESTEKÇİSİ OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

AK Ocaklar Tavşanlı Şube yönetimi Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti. Yeni kurulan bir STK olarak yürütmek istedikleri faaliyetler hakkında bilgilendirme yapmak istediklerini kaydeden şube başkanı Hasan Şen, yönetim kurulunda yer alan isimleri tanıtarak özellikle gençlerin Milli değerler hususunda bilinçlendirilmesi ile kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için çalışacaklarını kaydetti.

Belediye Başkanı Mustafa Güler ise ilçede vatandaşlarımız için çalışan tüm STK’ların yanında olduklarını hatırlattı. Başkan Güler “Biz her zaman kurum olarak halkımızın menfaatleri doğrultusunda çalışan, gayret gösteren sivil toplum kuruluşlarımızın yanında olduk, bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Yeni kurulan derneğinizin Tavşanlımıza hayırlı olmasını diliyorum. Gençlik vurgusu bizimde önemsediğimiz konudur. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra son zamanlarda Kudüs üzerinden yapılan planlar ortadadır. Ülkemiz ve İslam coğrafyasında yaşananların, egemenliğimiz üzerindeki hain planların gençlere çok iyi anlatılması gerekiyor. Tabiki bunun yanında aile bağlarının güçlendirilmesi, madde bağımlılığı konularıda büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda sadece sizden değil, tüm STK’lardan özellikle lise çağındaki gençlerimize yönelik etkinlikler bekliyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi

Ziyaret sonunda AK Ocaklar Tavşanlı Başkanı Hasan Şen Belediye Başkanı Mustafa Güler’e Kur’anı Kerim ve Türk Bayrağı hediye ederek ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti.

Minik Yıldızlar’dan Örnek Kampanya

ÖZEL YILDIZ EĞİTİM KURUMLARI ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ PET ŞİŞE VE KAPAK TOPLAMA KAMPANYASI BAŞLATTI. MİNİKLERİN BAŞARILI ÇALIŞMASI TAKDİR TOPLADI.

Çevreye olan duyarlılığı ile bölgenin dikkat çeken Belediyeleri arasında yer alan Tavşanlı Belediyesi’nin çalışmalarına Özel Yıldız Eğitim Kurumları’nın minik öğrencilerinden destek geldi. Kurumun Ana Sınıflarında eğitim alan 70 öğrenci tarafından başlatılan pet şişe ve kapak toplama kampanyasında kısa sürede başarılı  sonuçlar alındı. Bu sayede öğrenciler hem çevre bilinci kazanmış oldu, hem de engelli bir vatandaşımızın tekerlekli sandalye ihtiyacına destek verdi.

Bu çalışma karşısında Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler kurumun idareci ve öğretmenlerini tebrik ederek Ana Sınıfı’na teşekkür belgesi gönderdi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Hasan Hüseyin Akkaya tarafından iletilen belgede “Çevre Dostu Okuldasınız” sloganı ön plana taşındı. Akkaya “2018’in Mayıs ayında 8.sine hazırlandığımız Çevre Şenliği bir çok şehre örnek oldu. Belediye Başkanımız bu projesiyle yılın başarılı Belediye Başkanları ödülüne layık görüldü. Belediyemiz ilçemizin temiz ve düzenli olmasına büyük önem vermektedir. Özellikle minik yavrularımıza vereceğimiz eğitimle geleceğimizin daha bilinçli ve duyarlı olacağına inanıyoruz. Bu nedenle çocuklarımızı bu kampanyaya teşvik eden öğretmen, velilerimiz ve miniklerimize başkanımız adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu

Özel Yıldız Eğitim Kurumları Müdürü Rabia Yıldız Degeç ise eğitimin sadece sınıfta değil, hayatın her alanında verilmesi gerektiğini ifade ederek, bu tür sosyal projeleri önemsediklerini, Belediye Başkanı Mustafa Güler’e de desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini kaydetti.

Cumhuriyet Meydanı Renklendiriliyor

TAVŞANLI BELEDİYESİ CUMHURİYET MEYDANI’NDA IŞIKLANDIRMA ÇALIŞMASI BAŞLATTI. FARKLI RENKLERLE DİKKAT ÇEKİCİ BİR İŞLEMİN YÜRÜTÜLDÜĞÜ BİLDİRİLDİ

Tavşanlı Belediyesi Cumhuriyet Meydanı’nda aydınlatma çalışması başlattı. Hükümet Konağı önünde Bilgi İşlem Müdürlüğü ve Elektrik Servisi ekiplerince sürdürülen çalışmalar kapsamında 32 şeritten oluşan toplam 384 metre uzunluğunda led aydınlatma sisteminin montajı devam ediyor.

Daha öncede Atatürk Anıtı ile Müze etrafında benzer çalışmalar yürütülmüş, Tavşanlılılardan tam not almıştı.

Bu arada vatandaşların bilgilendirildiği ses sistemleri de bakıma alındı. Çalışmaların 1 hafta içerisinde tamamlanarak hizmete alınması hedefleniyor.

DCIM100MEDIADJI_0347.JPG

Seralarda Süs Bitkisi Yetiştiriliyor

TAVŞANLI BELEDİYESİNE AİT YENİ TESİSTE KURULAN SERALARDA SÜS BİTKİSİ YETİŞTİRİLİYOR. 2018 YAZINDA BU BİTKİLER İLÇEMİZİ SÜSLEYECEK

Kuruçay yolu üzerine yapılan Park Bahçeler Müdürlüğü hizmet alanında seralar kurularak faal hale getirildi. Mülayim Tepe’den sökülen 3 adet seraya ilave olarak iki adet daha sera yapılarak 500 m2 alanda süs bitkisi üretimine başlandı.

Sulama sistemlerinin çalışmaya başlamasıyla birlikte yaz aylarında Tavşanlı’yı süsleyen çiçek ve peyzaj ürünlerinin üretimi de şimdiden başlamış oldu. Burada yetiştirilen bitkiler Nisan ayından itibaren yol ve cadde üzerilerindeki uygulama alanlarına dikilerek vatandaşlarımıza görsel güzellik sunacak.

Kasaplar ve Kesimhaneler Denetleniyor

TAVŞANLI BELEDİYESİ ZABITA AMİRLİĞİ’NE BAĞLI EKİPLER İLÇEDE FAALİYET YÜRÜTEN ET MARKETLER İLE KASAPLARDA DENETİM YAPTI. YAPILAN İNCELEMELERDE HER HANGİBİR OLUMSUZLUĞA RASTLANMADI.

Tavşanlı Belediyesi Zabıta ekipleri ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı veteriner hekim tarafından yapılan denetimlerde 17 iş yerine gidilerek satışa hazırlanan etler ile satış reyonlarının ortamları hijyen yönünden incelendi. Yapılan denetimlerde insan sağlığını tehdit edecek her hangi bir unsura rastlanmadığı, eksik görülen hususlarda iş yeri sahiplerinin uyarıldığı bildirildi.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, iş yerleriyle birlikte kırmızı ve beyaz et kesimi yapılan kesimhanelerinde denetlendiğini söyleyerek vatandaşlarımızın rahat olmasını istedi. Başkan Güler “Hayvansal ürünlerin imalatında insan sağlığındaki unsuru çok iyi biliyoruz. Belediyemiz tarafından 17 işyeri hem hijyen açısından hemde evrak konusunda incelendi. Hiç bir olumsuzluk yaşanmadı. Açıkçası işletme sahiplerine hassasiyetlerinden ötürü halkımız adına teşekkür ediyorum. Ekiplerimiz veterinere hekimimizle beraber kesim yapılan tesisleri de kontrol edecek. Bu konuda ki denetimlerimiz aralıksız sürecek” dedi

Atık Su Arıtma’da “Ön Kabül Protokolü” İmzalandı

23 Milyon TL’ye mal olan ve günde 900 m3 atık suyu arıtarak bölgenin en iyi İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi özelliğini taşıyan projenin ön kabül protokolü Belediye Başkanımız Mustafa Güler’in makamında imzalandı.
Kasım ayından itibaren tam kapasiteyle çalışan tesisin protokolüne İller Bankası Genel Müdürlüğü’nden Levent Öztürk, İbrahim Akkurt, Eray Güloğlu, Nurgül Seferoğlu, Eskişehir Bölge Müdürlüğü’nden Derya Kaya, Arif Özer, Tavşanlı Toplum Sağlığı Merkezi’nden Ali Ayan, Fen İşleri Müdürü Semih Çelikten, İnşaat Mühendisi Sadık Öğütçü ile Yüklenici Firma yetkilisi İnşaat Mühendisi Sevi Nalbantoğlu katıldı.
Başkan Mustafa Güler, ilçemize böylesi büyük bir tesisi kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyleyerek hayırlı olsun dileklerini iletti.

ABD’nin Kudüs Küstahlığına STK’lardan Tepki

Tavşanlı’da Sivil Toplum Kuruluşları tarafından ABD yönetiminin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma yolundaki adımlarına karşı ortaklaşa düzenlediği basın açıklaması Cuma Namazı sonrası Arifağa Cami’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Başkan Yardımcıları Ali Özden, Mehmet Atabay, AK Parti İlçe Başkanı Nejat Tülek, Belde Belediye Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

STK‘ların ortak metnini okuyan ÖNDER İmam Hatipliler Dernek Başkanı Hüseyin Özkan, her geçen gün İslam coğrafyasının küresel sömürü düzeninin bir parçası ve kan gölüne çevrilmekte olduğunu söyleyerek, Kudüs üzerinden yapılan girişim karşısında Müslümanların bir olup bu düzene dur demesi gerektiğini ifade etti.

AK Parti İlçe Başkanı Nejat Tülek ve Anadolu Gençlik Dernek Başkanı Hakan Evci’nin de birer açıklama yaptığı basın toplantısında hep bir ağızdan “Kudüs Bizimdir, Bizim Kalacak. Terör Devleti İsrail Kahrolsun” sloganları atıldı.

Başkanımızdan 4 Aralık Madenciler Günü Mesajı

4 Aralık Madenciler Günü dolayısıyla Tavşanlı, Emet ve Soma başta olmak üzere bir çok işletmede törenler düzenlendi. Maden şehri olan ilçemizde yaşayan işçi ve emeklilere seslenen Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, son olarak Soma’da içimizi acıtan felakete dikkat çekerek ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada yaşanan elim kazaların son bulmasını temenni etti. Başkan Güler mesajında; “Ülkemizdeki ve dünyadaki maden facialarının bir daha yaşanmamasını temenni eder, özellikle hükümetimizin madencilikte milli politika söylemiyle çıktığı yolda madenci kardeşlerimize çok büyük görevler düştüğünün bilinmesi temennisi ile ilçemizdeki ve ülkemizdeki tüm madenci kardeşlerimin gününü kutlarım” ifadelerini kullandı

Emet Kavşağı Kapatıldı, Alternatif Yollarda İnceleme Yapıldı

TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER TCDD YETKİLİLERİYLE BERABER EMET VE KURUÇAY KAVŞAKLARINDA BAŞLATILAN  PROJE KAPSAMINDA HİZMETE ALINAN ALTERNATİF YOLLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU. TEPECİK VE KURUÇAY İSTİKAMETİ İÇİN İKİ YOLUN DAHA AKTİF HALE GETİRİLMESİ KARARLAŞTIRILDI.

 Tavşanlı trafiğini rahatlatacak olan Kavşaklar Bölgesi Araç Üst ve Yaya Alt Geçit Projesi’ne start verildi. Devlet Demiryolları’nın ihalesini yaptığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa sürdürülen çalışmalar kapsamında Emet Kavşağı hafta başından itibaren trafiğe kapatıldı.

Tavşanlı Belediyesi’nin tüm birimleriyle destek verdiği proje kapsamında oluşturulan alternatif yolların son durumu da masaya yatırıldı. Belediye Başkanı Mustafa Güler, Başkan Yardımcısı Mehmet Atabay, Tepecik Belediye Başkanı Adnan Korkmaz, TCDD Bakım Müdürü Ersin Akbulut, Bakım Şefi Mehmet Keskin, Belediye Zabıta Trafik Şefi Kenen Karakaya ile beraberindeki heyet Adliye Kavşağına varmadan Acar Kurtarıcı’nın olduğu bölüm ile Emniyet önünden Tepecik istikametine giden ara yolda incelemelerde bulundu.

Başkan Mustafa Güler bu iki bölgede çalışma başlatılmasının talimatını vererek sürücülerin bu yollara yönlendirilmesini istedi. Arazide yapılan değerlendirmelerin ardından Başkan Güler şu ifadeleri kullandı; “İlçemiz için önemli olan kavşaklar bölgesindeki çalışmada deplase işlerinin bitirilmesiyle birlikte inşaat sürecine geçildi. Firma beton direklerin üretimine başlamıştı. İş makinelerini Ada Stadı önündeki şantiyesine getirerek üst geçidin ayaklarını çakmaya başladı. Bizde Tavşanlı Belediyesi olarak yol güvenliğini alıp Emet kavşağını trafiğe kapattık. Bu arada Ada mahallesi Sarıcasu istikametinden açılan alternatif yol kullanılmaya başlandı. Şimdi Emniyet Müdürlüğü tarafından Balıkesir – Tunçbilek – Emet bağlantısı yaparak Tepecik üzerinden özellikle ağır yük kamyonlarını bu tarafa yönlendireceğiz. Burada Karayollarımızın Balıkesir kavşağından başlatılan çevre yolu işi de devam ediyor. Bir başka alternatif yolu da Kuruçay istikametine düşünüyoruz. Adliye’ye varmadan Acar kurtarıcının oradan  Karakova mahallemizi geçerek Kuruçay yoluna bağlantı yapacağız. Bir iki ay sonra Kuruçay hemzemin geçidinin olduğu alanda da üst geçit çalışmalarına start verilecek. Biz şimdiden önlem alarak halkımızın sıkıntı yaşamamasını istiyoruz. Bir birine bağlı her iki projede 2018’in yaz aylarında tamamlanacak. İşte o zaman Tavşanlı trafiği çok iyi bir noktaya ulaşacak. Bu süreçte çevre yolunu kullanan vatandaşlarımızın azami ölçüde dikkatli olmasını istiyoruz”

 

Dağçeşme’de 79 Konutun Hak Sahibi Belli Oldu

DAĞÇEŞME MAHALLESİ’NE YAPILAN 79 DAİRENİN SAHİPLERİ KÜLTÜR SARAYI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN KURA İLE BELLİ OLDU. İSMİNİ EKRANDA GÖREN VATANDAŞLAR BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI. AYRICA KURA TÖRENİNDE ÖMERBEY MAHALLESİNE YAPILACAK 1024 KONUT İÇİN İHALE AŞAMASINA GEÇİLDİĞİNİN MÜJDESİ VERİLDİ.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Dağçeşme Mahallesi’nde inşa edilen 79 konutun kuraları noter huzurunda çekildi. Alt gelir grubu kapsamındaki konutlar için 1000 kişi baş vuru yaptı. Şehit aileleri, engelli ve emeklilerin öncelikli değerlendirildiği kura çekiminde ismini ekranda gören vatandaşlar büyük sevinç yaşayarak göz yaşlarına engel olamadı.

İsimlerin belirlenmesi ile artık hak sahiplerinin TOKİ ile yapacağı sözleşme sürecine girildi. Vatandaşlar Halk Bankası’na giderek peşinatlarını yatıracak ve anahtarlarının teslim edilmesini bekleyecek.

 BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:

“VATANDAŞLARIMIZ İSMİM ÇIKMADI DİYE ÜZÜLMESİN ÖMERMBEY’E 1024 KONUT İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ TAMAMLANDI. TOKİ GELECEK AY İHALEYE ÇIKIYOR”

 TOKİ konut belirleme kura töreninden sonra değerlendirmelerde bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 79 konut hak sahiplerine hayırlı olsun dileklerini ileterek Ömerbey’de tahsis edilen araziye 1024 konut yapılacağını hatırlattı. Başkan Güler “Bugün Kültür Sarayımızda gerçekleştirilen kurada ev sahibi olma hayali kuran ve ismi çıkmayan vatandaşlarımız üzülmesin. Ömerbey için zemin etütleri tamamlandı ve alt yapısı hazırlandı. TOKİ talepleri toplayarak bir kaç ay içerisinde 1024 konut için ihaleye çıkacak. Farklı tiplerde her gelir grubuna uygun evler inşa edilecek. İnşallah bu konutlarımız halkımızın beklentilerine cevap verecek” dedi