Aşure Kazanları Kaynamaya Başladı

Tavşanlı Belediyesi geleneksel Aşure Günü’ne hazırlanıyor. Vatandaşlarımızın katkısıyla temin edilen malzemeler kazanlarda kaynatılmaya başlandı. Yarın saat 12:00’de Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek törenin ardından 4 noktada toplam 20 bin kişilik aşure ikramında bulunulacak.
Belediye Başkan Vekili Ali Özden, tüm Tavşanlılıları Cumhuriyet Meydanı’na davet ederken, Belediye ekiplerinin meydanla birlikte Küçük Meydan, Ulu Cami önü ve Kemal Zeytinoğlu caddesi ile Emirler caddesinin kesişme alanı olan çınarların önünde vatandaşlara aşure dağıtacağını kaydetti.

Tavşanlı’da 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÜM YURTTA OLDUĞU GİBİ TAVŞANLI’DA DA TÖRENLE KUTLANDI. CUMHURİYET MEYDANI’NA ÇELENK SUNULMASI İLE BAŞLAYAN PROGRAM; ŞEHİTLİK ZİYARETİ VE GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARI ONURUNA VERİLEN YEMEK İKRAMI İLE DEVAM ETTİ.

Tavşanlı’da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Kaymakam Yüksel Kara, Belediye Başkan Vekili Ali Özden ile Şehit ve Gazi Derneklerinin başkanları Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tuğrul Demiryürek’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından mülki erkan, şehit yakınları ve gaziler Tavşanlı Şehitliği’ni ziyaret ederek vatan toprağı için canını veren aziz şehitlerimiz için dua etti. Ardından heyet Jandarma Komutanlığı’na geçerek buradaki askerlere ziyarette bulundu, asayiş çalışmalarında kolaylıklar diledi.
Program kapsamında Tavşanlı Belediyesi tarafından gaziler ve şehit aileleri onuruna Levent Düğün Salonu’nda yemek ikram edildi. Burada şehit yakını ve gazilere seslenen ilçe kaymakamı Yüksel Kara, 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle Türk milletinin ve vatanımızın bütünlüğü için mücadele eden, bu uğurda canını veren aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla andıklarını kaydetti.
Belediye Başkan Vekili Ali Özden de gazi ve şehit yakınlarıyla yakından ilgilenerek, vatan savunmasında gösterdikleri özveri nedeniyle Tavşanlı halkı adına kendilerine teşekkür etti.

Yeni Yılın İlk Ders Zili Mehmet Tarhan’da Çaldı

TÜM YURTTA OLDUĞU GİBİ İLÇEMİZDEDE 18 BİN ÖĞRENCİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA MERHABA DEDİ. BU YIL AÇILIŞ TÖRENLERİNİN ADRESİ MEHMET TARHAN İLKOKULU OLDU.

Tavşanlı’da yeni eğitim öğretim yılı Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma ve Mehmet Tarhan İlkokulu’nda düzenlenen açılış töreniyle başladı. Törene Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Belediye Başkan Vekili Ali Özden, Emniyet Müdürü Turgay Temel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa, okul müdürleri ve veliler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, öğrenciler şiirler seslendirirken halk oyunları ekibinin gösterileri de beğeni topladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Başkan Vekili Ali Özden, Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa’ya Belediye tarafından yardım bekleyen aileler için hazırlanan kırtasiye yardımlarını teslim etti. Çocukların ders kitaplarını da Tavşanlı protokolü dağıttı.
Tavşanlı Belediye Başkan Vekili Ali Özden, bugün başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılının öğretmen, öğrenci ve ailelerine hayırlı olmasını diledi.

Koca Yürekli Başkan’dan Mesaj Var

“HAYIR VE DUASINI EKSİK ETMEYEN TAVŞANLI HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Belediye Başkanımız Mustafa Güler, Ankara’da başarılı bir kalp ameliyatı geçirdi. Başkanımız hızla sağlığına kavuşurken, Tavşanlı halkının da yakından tanıdığı Prof. Dr. Mehmet Ali Özatik tarafından gerçekleştirilen operasyon sonrası bir mesaj göndererek kendisi için dua edip, iyi dileklerini ileten Tavşanlılılara teşekkür etti. Yoğun bakımdan normal servise alınan Başkan Mustafa Güler mesajında şu ifadeleri kullandı; “ Sevgili Tavşanlı halkı geçen hafta itibariyle Cuma günü ayak şişmesi nedeniyle Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi kardiyoloji bölümüne gittik. Burada yapılan kontrollerde farkında olmadan geçmişte bir kalp krizi geçirdiğim anlaşıldı. Bunun üzerine Kütahya’da yapılan anjiyoda durumun kritik olduğu iki damarın tam tıkalı 4 damarında yüzde 90 oranında hasarlı olduğu ortaya çıktı. Tüm Tavşanlı’nın güvendiği Acıbadem’in eski başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ali Özatik bey ekibiyle beraber Lokman Hekim Akay Hastanesi’nde çalışıyor. Kendisine raporları ilettik ve acilen operasyon yapılması gerektiğini söyledi. Salı günü Belediyemizde birim amirlerimizle yaptığımız toplantı sonrasında görevlendirmelerimizi yaparak, Çarşamba akşamı Ankara’ya geldik. Perşembe günü ameliyat olduk. Cuma, Cumartesi günü yoğun bakımda kaldıktan sonra bugün itibariyle servise çıktık. Ben süreci Tavşanlı halkıyla paylaşmamıştım. Ama çokça telefon, iyi niyet mesajları ve dualar aldık. Rabbimden her zaman hayırlı bir yaşam diledim. Bu operasyonda emin olduğum konu hayırlısı olacağıydı. Görev yaptığımız süreç boyunca halkımızdan aldığımız duaların olduğunu biliyordum. Bu süreçte de Tavşanlı halkının gösterdiği ilgi ve duadan dolayı teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Hijyen koşulları nedeniyle hastaneye girişlerde sıkıntı yaşanıyor. İnşallah önümüzdeki Çarşamba günü hastaneden taburcu olacağım. Yine bir ay kadar istiharat edeceğiz. Allah bize bir yaşam hakkı daha verdi. Bu yaşam hakkını en şekilde değerlendirmek nasip etsin. Ben ameliyat öncesinde herkese hakkımı helal ettim. İnşallah herkesten de helallik almışımdır. Hepinize sevgiler saygılar sunuyorum”

Servis Şoförlerine Bilgilendirme Toplantısı

18 MADDELİK YÖNETMELİKTE TAVİZ VERİLMEYECEK

UZUN BİR YAZ TATİLİNİN ARDINDAN ÖĞRENCİLER PAZARTESİ GÜNÜ TEKRAR SINIFLARINA DÖNÜYOR. MİNİKLERDE EĞİTİM YILLARININ İLK HEYECANINA HAZIRLANIYOR. BU BAĞLAMDA ÇOCUKLARI SERVİS ARAÇLARIYLA TAŞIMAYA HAZIRLANAN ŞOFÖRLER İÇİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ. TOPLANTIDA GÜVENLİK BİRİMLERİ, ÖĞRENCİ GÜVENLİĞİ İÇİN GÜNCEL YÖNETMELİĞİN TAM ANLAMIYLA UYGULANACAĞINI SÖYLEDİ.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 17 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Tavşanlı’da yaklaşık 18 bin öğrenci ders başı yaparken, birçok velide çocuklarını okullarına servis araçlarıyla göndermeyi planlıyor. Bugün Tavşanlı Belediyesi Trafik Zabıta Şefliği ile Bölge Trafik Amirliği servis şoförleri ve araç sahiplerini Kültür Sarayı’na toplayarak bilgilendirdi.
60 katılımcının hazır bulunduğu toplantıda Bölge Trafik Amiri Ali Mert ve Zabıta Trafik Şefi Kenan Karakaya, 25 Ekim 2017 tarihinde çıkan Okul Servisleri Yönetmeliği’ni hatırlatarak 18 maddede istenen şartları, şoförlerin uyması gereken kuralları ve araç sahiplerinin yükümlülüklerini anlattı.
Geçtiğimiz yıl İstanbul başta olmak üzere bazı şehirlerde servis araçlarının karıştığı trafik kazlarını anımsatan yetkililer bu yıl Tavşanlı’da kapasite aşımına izin verilmeyeceğini, ayakta öğrenci taşıyan, emniyet kemeri kullanmayan, kamera sistemi kurmayan ve hız limitlerine uymayan araç sahiplerine cezai işlem uygulanacağını söyledi.
Bu yönetmelikte amacın ticari faaliyet yürüten kişilere zorluk çıkartmak olmadığı, aksine güvenlik kurallarıyla işlerine yardımcı olmak ve çocukların olası tehlikelere karşı korunması olduğunun altı çizildi. Servis sahipleri ve şoförlerde bu tür istişare ve bilgilendirme toplantılarının son derece verimli olduğunu kaydederek 2018-2019 sezonuna hazır olduklarını ifade etti.
Tavşanlı’da öğrenci taşıyan 120 servis aracı bulunuyor.

Adnan Menderes Bulvarı Yenileniyor

Tavşanlı şehir merkezinin ana arterleri arasındaki Adnan Menderes Bulvarında Belediyemiz ekipleri tarafından kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Yeni Mahalle ile Hanımçeşme Mahallesi’nin tam ortasından geçen bulvarın Hanımçeşme ile Çukurköy arasındaki yolu tamamen sökülerek sil baştan yenileniyor.
Asfaltı kaldıran ekipler kaldırım ve kilitli parke taş yol yapım işlerine start verdi. Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ile toplu konutların bulunduğu yerleşim alanındaki çalışmalar 15 gün içerisinde tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine açılacak.

Birim Amirleriyle İstişare Toplantısı

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, birim amirleriyle Eylül ayı istişare toplantısını makamında gerçekleştirdi. Toplantıda yürütülen çalışmalar ve projeler ele alındı.
Belediye Başkan Yardımcıları Ali Özden, Mehmet Atabay ve Mehmet Ali Akar ile Belediye birim amirlerinin katıldığı toplantıda Belediye Başkanı Mustafa Güler, “koordinasyona” dikkat çekti.

Çırçır Caddesi Bitti, Güven Caddesi’ne Odaklandık

Tavşanlı Belediyesi’nin yoğun bir çalışma temposuyla alt yapı işlerini bitirdiği Çırçırçeşme Mahallemizde üst yapıya ağırlık verildi. Mahallenin en uzun caddesi olan Çırçır Caddesi vatandaşlarımızın beğenisini toplarken, ekiplerimiz Güven caddesi ile bu caddeye bağlı Renk, Rızık, Gökmen, Gamze ve Rüzgar sokağı yeniliyor. Diğer taraftan Su ve Kanalizasyon İşlerine bağlı ekiplerimizde Güven caddesinde hizmet vermesi amacıyla Hotanlı suyu akacak çeşme için alt yapı çalışmalarına start verdi. Bölgedeki işler Sonbahar’da da ara verilmeden sürdürülecek.

Villa Tarzı Konaklama Alanı’nda Peyzaj Çalışması

Tavşanlı’nın turizm merkezi Göbel’de inşaat süreci tamamlanan lüks villa tarzı konaklama alanları açılışa gün sayarken, etrafında peyzaj çalışması yürütülüyor. Yılda 16 bin misafir ağırladığımız Göbel’de havuzlu 6 adet villa üst düzey hizmet kalitesini ön plana taşıyacak. Yeşil dokusu, mineral değeri yüksek suyu ve oksijen deposu havasıyla bilinen Göbel’i bir üst sınıfa taşıyacak proje kapsamında yeşillendirme çalışmalarında da sona gelindi. Sedir ve çam fideleri toprakla buluşurken, Ekimi yapılan çim tohumları 15 gün içerisinde gün yüzüne çıkarak peyzaj alanını yeşile boyayacak.

DCIM100MEDIADJI_0106.JPG

Hanımçeşme’de Semt Sahası Gençlerin Hizmetinde

Tavşanlı Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ile Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Hanımçeşme mahallesi çevre yolu üzerindeki Beyaz Evler olarak bilinen bölgede semt sahası çalışmalarının ardından, bölge halkının dinlenme alanı olan iki adet parkta yaz boyunca bakım çalışması yürüttü. Parklarımız Sonbaharda da vatandaşlarımızı bekliyor. Semt sahası yenilenen yüzüyle Haziran ayında gençlerin hizmetine açılmıştı.

DCIM100MEDIADJI_0099.JPG