14 Ülkeden 50 Akademisyen ve Devlet Görevlisi Tavşanlı’da

KÜTAHYA DPÜ’DE 3 GÜN SÜRECEK ULUSLARARASI ABDÜLHAMİT HAN VE TÜRK ARAP İLİŞKİLERİ KONULU SEMPOZYUMA 14 ÜLKEDEN 50 DÜŞÜNÜR KATILIM GÖSTERECEK. SEMPOZYUMUN ANA SPONSORLARINDAN BİRİSİDE TAVŞANLI BELEDİYESİ OLDU.

Tavşanlı Belediyesi Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde düzenlenecek olan Uluslararası 2. Abdülhamit ve Türk Arap İlişkileri Sempozyumu’nun ana sponsorlarından birisi oldu. TİKA’nın desteklediği organizasyon kapsamında 14 ülkeden 50 akademisyen ve düşünür 3 gün boyunca Tavşanlı’nın misafiri olacak.
Ülkemizin tanınmış tarihçi ve yazarları Prof. Dr. Ahmet Kavas, Prof. Azmi Özcan, Prof. İbrahim Yılmazçelik, Prof. Haluk Selvi, Prof. Mustafa Müslim, Prof. Hasan Karadeniz ile Doç. Dr Arif Kolay’ın konuşmacı ve moderatörlüğünü yapacağı sempozyumda Yemen, Mısır, Irak, Fas, Cezayir, Lübnan, Tunus, Suriye, Libya, Filistin, Ürdün, Kuveyt, İran ve Sudan’ın önemli düşünürleri Abdülhamit’i ve Türk Arap İlişkilerini değerlendirip güçlendirilmesi için yapılması gerekenleri konuşacak.
Ülke çapında tanınırlığını arttıran Göbel Termal Tesisleri’nde konaklayacak olan katılımcılar Tavşanlı’yı da yakından tanıma imkanı bulacak. Arap Yarımadası ve Ortadoğu’dan gelecek akademisyen ve yazarlar onuruna sabah kahvaltısı verecek olan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, bu organizasyonun bir parçası olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek tüm Tavşanlılıları Dumlupınar Üniversitesi’ne davet etti.
Başkan Mustafa Güler “Çok değerli isimlerin katılımıyla düzenlenecek olan Abdülhamit ve Türk Arap İlişkileri konulu sempozyumun bir parçası olmak bizleri son derece mutlu etmektedir. Osmanlı’nın son dönemine damga vurmuş Abdülhamit Han’ı anlamak adına geçtiğimiz aylarda ülkemizin tanınmış tarihçilerini ilçemize davet ederek halkımızla buluşturmuştuk. Yarın başlayacak olan ve Cuma günü sona erecek bu kapsamlı etkinlik emperyal güçlerin oyunlarını, amaçlarını ve Osmanlı’nın izlediği siyasetten günümüze yansımalarını daha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır. Diğer taraftan 14 ülkenin düşünürlerini Göbel’de misafir etmekte bizler açısından önemli olmuştur. Son yıllarda yaptığımız yatırımlar, yenilikler sayesinde Göbelimizi ulusal bazda tanınır hale getirmeyi başardık. İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir gibi illerimizden gerek şifa, gerekse dinlenme amaçlı misafirlerimiz oldu. İnşallah bu üç gün sonunda yabancı misafirlerimiz sayesinde 14 ülkeye daha tanıtım yapmış olacağız” ifadelerini kullandı

İşte 3 günlük programın takvimi;

12 Aralık 2018 ÇARŞAMBA
SAAT:14:00
YER: DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kırmızı Salon
Açılış Programı ve Konuşmacılar:14:00-14:30
– KDPÜ GESAM :Doç. Dr. Bülent CIRIK
– Prof. Dr. Raafat Mikati(15 Temmuz da yazdığı şiir)Lübnan
– Prof.Dr. Mustafa MÜSLİM(Davetliler Adına)
– KDPÜ REKTÖRÜ Prof.Dr Remzi GÖREN
– KÜTAHYA VALİSİDr Ömer TORAMAN

Sempozyum Açılış Oturumu:
SAAT:14.30.15.30
Oturum Başkanı :Prof.Dr Haluk SELVİ (Sakarya Üniversitesi)
Mohamed Elhamy Mohamed Abdelkarım(Düzenleme Kurulu)Mısır
Nasr T. Mohammed (Yemen Cumhurbaşkanı Danışmanı)Yemen
Dr. Mohamed Wafik Mohamed Zeınelabdın(Kuveyt)
Prof.Dr. Gabtenı Mounir(Tunus)

İSLAM DÜNYASI 1
2.OTURUM
SAAT:15.45-17.15
Oturum Başkanı: Doç.Dr Muhammed ADİL
Zayed M.Jabber(Kültür Bakan Yrd)Yemen
Prof. Dr. Mahmud Deek(Libya)
Prof. Dr. Nafissa Douida(Cezayir)
Mayada Kamal(Sudan)
Dr. Monjet Ahmed’in (Filistin)

2.GÜN
13 Aralık 2018 Perşembe

YER: DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kırmızı Salon
İSLAM DÜNYASI 2
SAAT: 09.00-10.30
Oturum Başkanı : Prof.Dr. İbrahim YILMAZÇELİK (Fırat Üniversitesi)
Yard. Doç. Hafıdha Bendahmane(Cezayir)
Prof. Dr. Halid Abdülkadir El-Cündi(Lübnan)
Arş. Yazar .Ali Sözer (Türkiye)
Dr. Öğretim Üyesi Siham HİNDAVİ (Suriye)
Mohammad Yousef Ahmad Al-Awad (Ürdün)
Salah M. Batıs (Şura meclis üyesi)Yemen

MISIR OTURUMU –
SAAT:10:45-12.15
Oturum Başkanı: Doç.Dr Arif KOLAY(KDPÜ)
Dr. Ahmed Abdelwahab Abdelsalam İbrahim
Dr. Ahmed Salem Aly Issa
Yard. Doç. Neven Mostafa Hassan Saad
Dr. Ahmed Abdalla IbrahımAhmedNegm
Ateo A. Algabrı (Yemen)

IRAK OTURUMU14:00-15:30
Oturum Başkanı: Prof. Dr. Raed Samı Hameed
Prof. Dr. Salih Khudhur Mohammed Mohammed
Yrd. Doç. Ahmed Hussein Abed
Yard. Doç. Imad Abdelazeez Yousıf
Dr. Hınd Fakhrı Saeed
Dr. Eyad Nathım Jassem

FAS OTURUMU 15:45-17:15
Oturum Başkanı : Prof.Dr Hasan Basri KARADENİZ(DPÜ)
Prof. Dr. Zinelabidine Zariouh
Dr. Kamal Nefaa
Mustapha Eladel
Mustapha Aderdor

3.GÜN

14.ARALIK 2018 CUMA

YER: DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kırmızı Salon
KAPANIŞ OTURUMU VE DEĞERLENDİRME:
SAAT:10.00-12.00
Oturum Başkanı : Prof. Dr. Azmi Özcan (29 Mayıs Üniversitesi)
Prof.Dr. Ahmet Kavas(Medeniyet Üniversitesi)
Prof.Dr. Mustafa Müslim
Mohamed Elhamy Mohamed Abdelkarim
Babek Şahit (İran)

SAAT:12.00-12.10
SONUÇ BİLDİRGESİNİN OKUNMASI

SAAT:12.10-12.30
KAPANIŞ KONUŞMALAR:
1) Mohamed Elhamy Mohamed Abdelkarim (Düzenleme kurulu)
2) Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa GÜLER
3) Tavşanlı Ticaret Odası Bşk.Yrd Hasan ÖZYAŞAR

Uluslararası Sempozyumun Konuklarından Ziyaret

12 Aralık Çarşamba günü (yarın) başlayacak Uluslararası II.Abdülhamit Han ve Türk Arap İlişkileri konulu sempozyuma katılacak yabancı uyruklu akademisyen ve devlet görevlileri Tavşanlı’ya geldi. Sempozyumun konuşmacılarından bir grup Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Bülent Cırık ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi, TİKA Yemen eski Temsilcisi Prof. Dr. Faruk Bozgöz nezaretinde Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Yardımcıları Ali Özden, Mehmet Atabay ve Mehmet Ali Akar’da hazır bulundu.
Arap Yarımadası’ndan 3 günlük organizasyon için Tavşanlı’ya gelen misafirleriyle yakından ilgilenen Belediye Başkanı Mustafa Güler, ilçenin değerlerinden leblebi ve kömür başta olmak üzere kültürel, coğrafi ve ekonomik kazanımları hususunda bilgilendirme yaptı.
Ziyarette ülkelerini yeniden ayağa kaldırmak için Türkiye’de öğrenim gören gençlerin eğitimine katkı sunacak yerel işbirliğinden, Yemen’de süregelen iç savaşa, Osmanlı’nın coğrafyadaki izlerinden, Türkiye’nin Orta Doğu ve Afrika’ya bakış açısına kadar geniş bir alanda fikir paylaşımında bulunuldu.
Başkan Mustafa Güler, 50 akademisyen ve devlet görevlisini Tavşanlı’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti bir kez daha dile getirerek sempozyumun Kütahya’da gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkanımız Türk-Arap İlişkileri Sempozyumunda Konuştu

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde başlayan ve 3 gün sürecek Abdülhamit Han ve Türk – Arap İlişkileri Sempozyumu’nda konuşan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, son 15 yılda alınan mesafenin başta ABD ve Avrupalı emperyal güçleri rahatsız ettiğini söyledi.
TİKA gibi kurumlar ve vakıflar sayesinde Türk-Arap ilişkileriyle birlikte Balkanlar’da, Orta Doğu’da yeniden kadim dostlukların kurulduğunu ifade eden Başkan Güler, bunun mimarının da dünya lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu kaydetti. Başkan Güler konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Türkiye son 15 yıldır AK Parti iktidarı ve tabiî ki dünya lideri Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonuyla 100 yıl önce bizden kopartılmak istenen toplumlarla bu aziz milleti bir araya getirmiş, yeniden büyük, güçlü ve huzur dolu bir coğrafyanın inşasına soyunmuştur. Para, silah bir güçtür. Ama Allah’tan başka büyük ve kudretli bir güç yoktur. Emperyal güçlerin oyunlarıyla birçok badireyi Allah’ın izniyle atlattk. Rabbimizin İslam coğrafyası ne zaman dara düşse uzattığı eli hatırlamamız lazım. Bize düşen görev kardeşlik hukukunu öne çıkarmaktır. Müslüman’ın Müslüman’a üstünlüğü takva ile ölçülür zihniyetini ön plana alırsak, sınırları ortadan kaldırırsak, yani kısacası İslam kardeşliğini benimsersek önümüzde çok güzel günlerin olduğuna inanıyorum. Sizleri bugün başlayan sempozyum vesilesiyle Kaymakamımız sayın Yüksel Kara ile birlikte Tavşanlımızda ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Tekrar hepiniz hoş geldiniz”
Sempozyumun ilk gün sonunda Kütahya Valisi Ömer Toraman, 14 ülkeden gelen Büyükelçi, konuşmacı ve akademisyenler onuruna akşam yemeği verdi. Yemek sonrası katılımcılar Göbel Termal Tesisleri’ne geçti.

Atık Su Arıtma Tesisi’nin Kesin Kabulü Yapıldı

TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN BÜYÜK PROJELERİNDEN BİRİSİ OLAN VE GEÇTİĞİMİZ YIL FAALİYETE ALINAN ATIK SU ARITMA TESİSİ’NİN VERİLERİ YÜZ GÜLDÜRÜRKEN, YAPILAN KONTROLLERİN ARDINDAN KESİN KABULÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Tavşanlı Belediyesi’nin büyük yatırımlarından sadece birisi olan Atık Su Arıtma Tesisi’nin test aşaması tamamlanarak kabulü yapıldı. İlçede alt yapı sorunları aşıldıktan sonra projelendirilen ve hızla inşa edildikten sonra 13 Ekim 2017’de havuzlara su alınmaya başlanan tesis geçtiğimiz Aralık ayında tam kapasiteyle çalışmaya başlamıştı.

Projenin yüklenici firma yetkilileri ve Belediye personeliyle birlikte çalıştırılan tesis 1 yıllık sürecin ardından tamamen Belediye’ye devredildi.

Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Atabay, Mehmet Ali Akar ile ilgili birim amirleri, Firmanın proje Müdürü Süleyman Kahyaoğlu ve Tesis sorumlusu Sevi Nalbantoğlu’nun katıldığı protokol imza töreni öncesinde Atık Su Arıtma Tesisi’nin tüm alanları incelenerek sorunsuz çalıştığına dair gözlem yapıldı.

Adronos çayını kirletmeyen bir ilçe olmanın haklı gururunu yaşayan Tavşanlı halkına bu tesis günde 10 bin M3 evsel atığı temizleyerek hizmet veriyor. 1990’lı yıllardan bu tarafa konuşulan ancak yapımı Belediye Başkanımız Mustafa Güler’in yoğun gayretleriyle hayat bulan tesis toplam 21 Milyon 250 bin TL’ye mal oldu.

Göbel’de Yenilenen Cami Vatandaştan Tam Not Aldı

 

TAVŞANLI’NIN TURİZM MERKEZİ GÖBEL TERMAL TESİSLERİNDE İNŞA EDİLEN YENİ CAMİ IŞIKLANDIRMA VE SÜSLEME İŞLERİNİN ARDINDAN TAM KAPASİTEYLE HİZMET VERMEYE BAŞLADI.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’in talimatıyla projelendirilen ve kısa sürede yenilenen Göbel Kaplıcalarındaki Cami tam kapasiteyle hizmet vermeye başladı. İlçenin ve bölgenin turizm merkezi olan Göbel Termal Tesisleri’ndeki ibadethanenin yeni halini görenler emeği geçenlere teşekkür ediyor.

Geçtiğimiz Ramazan ayında alt katı ibadete açılan caminin iç aydınlatma ve süsleme işlerinin ardından ortaya çıkan son durum kaplıca misafirlerinden tam not alıyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ TAVŞANLI’DA RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU. MÜLAYİM DEDE ÖZEL EĞİTİM VE UYGULAMA OKULU ÖĞRENCİLERİNİN HAZIRLADIĞI GÖSTERİLER İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Tavşanlı Kaymakamlığı, Tavşanlı Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beyazay Engelliler Derneği’nin katkıları ile Mülayim Dede Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan, “Aşmak İçin Hareket” etkinliği yoğun ilgi gördü.
Mülayim Dede Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun öğrencilerinin hazırladığı birbirinden renkli gösteriler izleyicilerden tam not aldı.

– SALONDAKİLER ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİLERİNİ DAKİKALARCA AYAKTA ALKIŞLADI
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam etti.
Oynadıkları halk oyunuyla izleyenlerin gönlünü fetheden engelli öğrenciler ayrıca şarkılar da söyledi.
Sportif gösterilerde de bulunan öğrencileri salondakiler dakikalarca ayakta alkışladı.
Burada bir konuşma yapan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, engelli durumdaki çocuklarına sabırla bakan aileler ve eğitimlerini üstlenen öğretmenlerini tebrik etti.
Başkan Güler, “Engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyorum. Bizler belediye olarak her zaman bu kardeşlerimizin yanındayız. Kendilerini asla yalnız hissetmemelerini her fırsatta dile getiriyorum” diye konuştu.
Bu kardeşlerimizin hayatını idame ettirebilmeleri için ailelerine büyük sorumluluk düştüğüne işaret eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Engelli ailelerine can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Üstlendikleri sorumluluk son derece takdire şayandır. Allah kendilerinden razı olsun. Kendilerine sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı.

– 8 ENGELLİ VATANDAŞA TEKERLEKLİ SANDALYE HEDİYE EDİLDİ
Öte yandan Tavşanlı Belediyesi tarafından Hanife Öner, Ali Yılmaz, Seniye Sarıfedai, Şerafettin Sönmez, Vesile Baş, Hayriye Akkaya ve Ahmet Tuncay Deniz’e akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.
Kadir Uluçay’ın sandalyesi ise Kaymakam Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Arslancı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Özden tarafından evinde teslim edildi.

Öğrencilerden Hem Ziyaret, Hem Yardım

Tavșanlı Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi olan Sevgi Çarşısı bugünlerde minik misafirlerini ağırlıyor. İlkokul öğrencileri öğretmenleriyle beraber İstasyon Caddesindeki çarşıya giderek yetkililerden yürütülen faaliyetler hususunda bilgi alıyor.

Diğer taraftan çocuklarını Sevgi Çarşısı’na gönden ailelerde evlerinde kullanmadıkları giysi ve ilaç gibi ürünleri yardım merkezine göndererek sosyal sorumluluk projesinin bir parçası oluyor. Ailelerimize, öğretmen ve çocuklarımıza teşekkür ediyoruz.

Mazlumlara Sahip Çıkıyoruz…

TAVŞANLI BELEDİYESİ VE HAYRAT VAKFI, “YEMEN VE SURİYE ACİL YARDIM BEKLİYOR” SLOGANIYLA YENİ BİR KAMPANYA BAŞLATTI. BELEDİYE PASAJI’NDA OLUŞTURULAN YARDIM BÜROSUNDA NAKİT YARDIMLARIN YANINDA KÖMÜR, BATTANİYE, MAMA VE BEBEK BEZİ YARDIMLARI DA KABUL EDİLİYOR.

Tavşanlı Belediyesi ile Hayrat Vakfı, 2015 yılı Mart ayından beri silahlı çatışmalardan etkilenen ve yardıma muhtaç durumdaki Yemen halkı ile iç savaş mağduru Suriyeliler için tekrar harekete geçti.
Tavşanlı Belediyesi, ilçede faaliyet yürüten çeşitli sivil toplum kuruluşları ile yıl içerisinde düzenli olarak yardım kampanyaları düzenliyor. Toplanan yardımlar TIR’larla mazlum insanlara ulaştırılırken, yeni bir kampanyaya daha imza atıldı. Hayrat Vakfı ile birlikte kolları sıvayan Tavşanlı Belediyesi, “Yemen ve Suriye Acil Yardım Bekliyor” sloganıyla Yemen için nakdi, Suriye için ayni ve nakdi yardım kampanyası başlattı.
Belediye Pasajı’nda açılan yardım bürosunda nakit yardımların yanında kömür, battaniye, mama ve bebek bezi yardımları da kabul ediliyor.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, bu tür yardımların organize ve birlik içerisinde yürütmenin önemini vurgulamış ve ilçedeki tüm STK’lara Belediye olarak işbirliği sözü vermişti.

YEMENDE İNSANLIK DRAMI VAR!
24 milyon nüfusu olan Yemen’de, 2015 yılından bu yana devam eden silahlı çatışmalarda 11 bin 251 kişinin hayatını kaybettiği ve 30 bin kişinin yaralandığı kaydedildi. Ayrıca 12,9 milyon kişi yeterli gıdaya erişemiyor ve 16 milyon kişi temiz su sıkıntısı çekiyor. 15,2 milyon insan sağlık hizmetlerinden yoksun ve 5 yaş altı 850 binden fazla yetersiz ve kötü besleniyor. Çatışmalar sonrasında 3 bin 500 okulun kapanması sonucu, bir milyon 800’den fazla çocuğun eğitim alamadığı ifade ediliyor.

Göz Hastalıkları ve Diyabet Bilgilendirmesi

TAVŞANLI BELEDİYESİ VE ÖZEL KÜTAHYA HASTANESİ İŞBİRLİĞİYLE “GÖZ SAĞLIĞI VE DİYABET” KONULU SAĞLIK SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ.

Özel Kütahya Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Nuri Güzel Ayer göz hastalıkları ve tedavi yöntemlerini anlatırken, Biyokimya Uzmanı Doç. Dr. Zafer Yönden de diyabet (şeker hastalığı) konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

UZMAN DOKTORLAR ERKEN TEŞHİSE VURGU YAPTI
Biyokimya Uzmanı Doç. Dr. Zafer Yönden, her hastalıkla olduğu gibi diyabette de erken teşhisin önemli olduğuna işaret ederek, diyabete bağlı sorunlarla baş edebilmenin yolunun; erken tanı, düzenli kontrol ve tedaviden geçtiğini söyledi.
Doç. Dr. Yönden, diyabet konusundaki güncel tedavi yöntemlerini de anlatarak, diyabetli hastaların beslenmelerine büyük özen göstermelerini istedi. Kişiye özel beslenme programı hazırlanması gerektiğini vurgulayan Doç. Dr. Zafer Yönden, “Yaş, cinsiyet, kullanılan ilaç ve kronik hastalıklar gibi özelliklerden dolayı kişiye özel beslenme programı oluşturulması önem taşıyor” diye konuştu.
Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Nuri Güzel Ayer de göz hastalıkları ve tedavi yolları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Programın sonunda; katılımcılara ücretsiz kan şekeri ölçümü ve göz taraması yapıldı.

Kavaklı’da 14 Öğrenci İçin Hafızlık İcazet Merasimi Yapıldı

14 ÖĞRENCİ HAFIZ OLDU
BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
HAFIZLARIMIZI VE AİLELERİNİ TEBRİK EDİYORUM. BU GECE SİZLERLE OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM.

TAVŞANLI KAVAKLI ERKEK KUR’AN KURSU’NDA EĞİTİMİNİ TAMAMLAYAN 14 ERKEK ÖĞRENCİ İÇİN HAFIZLIK İCAZET VE KUR’AN-I KERİM ZİYAFETİ PROGRAMI DÜZENLENDİ.

Kavaklı Erkek Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan 14 öğrenci törenle belgelerini aldı.
Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Traşçı, Kaymakam Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Arslancı, AK Parti İlçe Başkanı Nejat Tülek, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, İlçe Müftüsü Hüseyin Aksoy başta olmak üzere protokol mensupları, hafızların aileleri, din görevlileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– KUR’ANI KERİM’İ ÖĞRENMEK İSTEYEN VE BU YOLDA BULUNANA CENAB-I ALLAH YARDIM EDİYOR
Programda konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Hafızlık eğitimini tamamlayan kardeşlerimiz ve ailelerini tebrik ediyorum. Bu gece burada sizlerle olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.
Kur’an-ı Kerim’i okumak, öğrenmek ve ezberlemek için yola çıkıldığında Allah’ın yardım ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Mukaddes kitabımız olan Kur’an’ı Kerim’i öğrenmek o kadar kolay ki, sadece kalbe gelen ilhamı hissetmek yetiyor. Bu yolda bulunulduğunda Cenab-ı Allah yardım ediyor. Bu güzel merasimde emeği geçenleri kutluyor, hafız kardeşlerimize hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.
Programın sonunda protokol tarafından hafızlara onur, ailelerine de teşekkür belgeleri takdim edildi.
Hafızlık belgesi takdim edilen öğrencilerin isimleri ise;
“Mehmet Ali Kahraman, Seyhan Yılmaz, İsmail Akgün, İbrahim Koca, Ercan Yiğit, Mehmet Acar, Hüseyin İşleyen, Muzaffer Uruç, Ahmet Çakmak, Erhan Tokgöz, Enes Kaya, Ali Ekber Küçük, Sefai Dönmez ve Ahmet Özdemir.”