Yürüyüş Alanı 24 Kamerayla İzleniyor

TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN YEŞİL ALAN KONUSUNDA ÖRNEK PROJESİ OLAN YÜRÜYÜŞ VE SPOR ALANINA SON SİSTEM HAREKETLİ KAMERALAR MONTE EDİLDİ. SİSTEM SAYESİNDE GÜVENLİK GÜÇLERİ OLUMSUZ DAVRANIŞLARA ANINDA MÜDAHALE EDEREK TAVİZ VERMEYECEK.

 Tavşanlı Belediyesi tarafından kurulan sistem sayesinde güvenlik güçleri Asri Mezarlık yanındaki yürüyüş ve dinlenme alanını Mobese Sistemi’yle 24 saat gözetliyor. Belediye Bilgi İşlem ve Elektrik Servisi tarafından 12 direğe toplam 24 kamera bağlanarak elde edilen görüntüler her hangi bir olumsuzluk karşısında adli mercilere teslim ediliyor.
Yaklaşık 3 ay süren çalışma kapsamında 5’i hareketli, gece görüşü ve aydınlatması bulunan kameralar teknolojik bakımdan son sistem özelliklere sahip. Mezarlık içerisinde oluşturulan gözlem ve sistem odasında vatandaşların spor, dinlenme ve yürüyüş konusunda uğrak yeri olan yeşil alan ile Asri Mezarlık denetlenmiş oluyor.
Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler “Geçmiş yıllarda Yeni mahalle ve Hanımçeşme mahallemizin arasında bulunan Şehit Hüseyin Ordu caddesi üzerine yaptığımız örnek projemiz vatandaşlarımız tarafından çok beğenildi. Yürüyüş yolumuz ile spor alanlarımızda halkımız sağlıklı ve hareketli yaşam için burayı kullanıyor. Ayrıca oluşturduğumuz dinlenme alanlarında sohbet edilirken, çocuklarımızda oyun gruplarında eğlenceli vakit geçiriyor. Bu alanda zaman zaman vuku bulan olumsuzluklar karşısında önlem aldık. Bu alanın tamamını 24 kamerayla 24 saat gözetleyerek güvenlik güçlerimizle birlikte hareket ediyoruz” dedi

Göbel Cami Kaba İnşaatı Tamamlandı

 TAVŞANLI BELEDİYESİ  GÖBEL TERMAL TESİSLERİ’NDEKİ YENİ CAMİNİN KABA İNŞAATINI TAMAMLADI.

Kütahya’nın gözde termal turizm merkezi Göbel Termal Tesisleri’ndeki Belediye yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 14 bin kişiye hizmet veren Göbel’de kısa süre önce yapımına başlanan Yeni Cami’nin kaba inşaatı tamamlandı.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Göbel’de uzun yıllar hizmet verecek caminin kısa sürede tamamlanarak ibadete açılacağını kaydetti. Başkan Güler “Göbel’de yapımı devam eden havuzlu villa apartlarımız ve taslak projesi hazırlanan uygulama otelimizle beraber bölgeye hizmet veren  mevcut caminin yenilenmesi gerekiyordu. Her geçen yıl hizmet alanımız genişliyor. Bu bağlamda uzun yıllar ihtiyacımızı karşılayacak caminin kaba inşaatını tamamlayarak çatısını kapattık. Artık ince işçiliğini de kısa sürede tamamlayarak modern yapısıyla ibadete sunacağız. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun” dedi

Uygulama Oteli’nin Taslak Projesi Hazır

GÖBEL’E YAPILMASI PLANLANAN UYGULAMA OTELİ ÇERÇEVESİNDE DÜŞÜNÜLEN OBA PROJESİ İÇİN TANAP’TAN DESTEK İSTENECEK. PROJE TOPLANTISI TAVŞANLI MESLEK YÜKSEK OKULU’NDA GENİŞ BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. OTEL VE OBA KONSEPTİ ENİNE BOYUNA TARTIŞILARAK TASLAK PROJE NETLEŞTİRİLDİ.

 Tavşanlı’nın turizm merkezi Göbel’de Tavşanlı Belediyesi ve Dumlupınar Üniversitesi iş birliğinde yapılacak uygulama oteli için geniş bir katılımla istişare toplantısı düzenlendi. Tarih, kültür ve sağlık konularının ele alınarak değerlendirildiği taslak proje üzerinde protokol mensupları görüşlerini dile getirerek fikir birliğine vardı.
Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, AK Parti ilçe Başkanı Hilmi Gümüş, TTSO Başkanı Davut Efe, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürü Bülent Cırık, akademisyenler ve Belediye birim amirlerinin katıldığı toplantıda Mimarlık fakültesi akademisyenlerinin hazırladığı 50 yatak kapasiteli taslak projenin tanıtımı yapıldı.

Toplantıda bilgilendirme yapan DPÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Cırık, 18 dönüm arazide Tavşanlı’yı turizm alanında geleceğe taşıyacak en iyi projenin peşinde koştuklarını ifade ederek OBA Projesi için TANAP’tan destek isteyeceklerini, projeyi hazırlayarak 23 Ağustos tarihine kadar ilgili kuruma göndereceklerini söyledi.

Toplantıda Tavşanlılı yöneticiler ve akademisyenler hem otel hemde Oba konusunda fikirlerini paylaşarak, bir kaç küçük detayın eksik görüldüğü taslak projeye son şeklinin verilmesi, ardından da projeye başlanması konusunda görüş birliğine vardı. Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler “Kaymakamımız, vekilimiz, rektörümüz, AK Parti ilçe başkanımız, Ticaret Odası başkanımız ve ilgili birim amirlerimizle son derece verimli bir toplantı gerçekleştirdik. İlçemizin turizm konusunda en değerli bölgesine üniversitemizle beraber 18 dönüme 50 yatak kapasiteli otel kazandırıyoruz. Bugün burada 23 Ağustos’ta başvurusu tamamlanacak olan TANAP desteklemesi için toplandık. 11 adet Oba çadırı, kafeterya ve sosyal alanlar için 1,5 milyon TL’ye kadar destek alabileceğimiz TANAP için başvuru yapmaya karar verdik. Akademisyen arkadaşlarımız bizleri bilgilendirdi ve projenin son şeklini vererek başvuru noktasına geldik. İnşallah Azerbaycan doğalgazını Avrupa’ya taşıyacak boru hattı dolayısıyla bölgemize verilen hibe desteğinden faydalanarak bu projemizi de hayata geçirmiş olacağız. Diğer taraftan bizim hazırladığımız açık havuz ve agua park projemiz vardı. Bunu da otel projesine entegre etmek istiyoruz. Kaymakamımız Yüksel Kara’ya, Milletvekilimiz Vural Kavuncu’ya, Rektörümüz Remzi Gören ve projede emeği bulunan tüm akademisyen ile birim amirlerimize teşekkür ediyorum” dedi

 

Dev Yatırımda Sona Geldik

TAVŞANLI BELEDİYESİ BÖLGENİN EN GELİŞMİŞ ATIK SU ARITMA TESİSİNDE SON AŞAMAYA GELDİ. BU AY SONUNDA GEÇİCİ KABUL YAPILARAK TEST AŞAMASINA GEÇİLECEK.

 Tavşanlı Belediyesi tarafından yapılan Atık Su Arıtma Tesisi Kasım ayında tam kapasiteyle çalışmaya başlayacak. Havuzlar ve idari binaları hizmet verme noktasına getirilen tesiste sadece biyolojik canlıların oksijen ihtiyacını karşılayacak difüzör kapaklarının montajıyla çevre düzenleme çalışmaları kaldı.

Enerji nakil hattının çekildiği Atık Su Arıtma Tesisi’nde havuzlar Ekim ayında doldurulacak ve Belediyemiz tarafından geçici kabul yapılarak test aşamasına geçilecek.

Bu süreçte pis sular arıtıldıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilerek test sonuçları alınacak. Değerlerin normal seviyede çıkması halinde Kasım ayında tesis tam kapasiteyle çalışmaya başlayacak. Saniyede 788 M3 suyu aratacak tesis ilçemizin nüfusu 90 bini aştığında ek havuzlar yapılarak kapasite artırımına gidilebilecek.

2015 yılının Aralık ayında çalışmalarına başlanan ve toplam 2 bin metrekare alanda yapılan tesis ön görülen iş takviminden daha hızlı ilerledi. Konuya ilişkin değerlendirmeler ve bilgilendirmelerde bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, tesisin 23 milyon TL’ye mal olduğunu hatırlattı. Başkan Güler “Tavşanlı’mızın çehresini değiştirmek ve uzun vadeli ihtiyaçlarına çözüm bulmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 2015 yılında inşaatına başlanan Atık Su Arıtma Tesisimiz gelecek 30 yıl hiç bir ek bina veya arıtma havuzu yapamadan yetecek kapasitede inşa edildi. Ülke genelinde son yıllarda yaşadığımız sıkıntılara rağmen Devletimiz gücünden, kararlılığından hiç bir şey kaybetmeden yatırımlarına devam ediyor. Bu yatırımları belirlenen tarihten önce tamamlama gibi bir huyumuzda var. İşte Tavşanlı’nın Atık Su Arıtma Tesisi bunlara güzel bir örnektir. Mübarek Kurban Bayramı’ndan sonra atık sularımızı temizlemeye başlayacak ve çevre dostu bir ilçe olmanın gururunu hep birlikte yaşayacağız. Bu tesisin ilçemize kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye, Kütahya Milletvekilimiz Vural Kavuncu’ya Bölge müdürlerimize ve yüklenici firmaya Tavşanlı halkı adına teşekkür ediyorum” dedi

DCIM100MEDIADJI_0031.JPG

 

Subaşı Mahallesi’nde Yeni Park Yapıyoruz

TAVŞANLI BELEDİYESİ PARK BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ SUBAŞI MAHALLESİ SEFER SOKAK İLE VADİ SOKAK ARASINDA PARK YAPIYOR. HALI SAHA ETRAFINI SÜSLEYECEK PEYZAJ ÇALIŞMASININ ARDINDAN YENİ PARK HİZMETE AÇILACAK

 Tavşanlı Belediyesi Subaşı Mahallesi’ne yeni bir park kazandırıyor. Yeni Doğan Caddesi’nin alt kısmında yapılan halı saha etrafında peyzaj çalışması başlatan Park Bahçeler Müdürlüğü toplam 3650 M2 alanda çalışma yürütüyor.

Toprak tesviye işlerinde son aşamaya gelinirken, otomatik sulama sistemi çalışmaları da tamamlandı. Bu hafta içerisinde çimleme çalışmalarının başlatılacağı park oturma gruplarının montajından sonra mahalle sakinlerinin hizmetine açılacak.

Tavşanlı “Çitileri” Dünya Markası Yolunda…

TÜRK İĞNE OYALARINA GÖNÜL VERMİŞ BİR BANKACI TAVŞANLI ÇİTİLERİNİ DÜNYA MARKASI YAPMAK İSTİYOR. UZUN YILLAR ÜST DÜZEY YÖNETİCİLİK YAPAN ADNAN MEMİŞ, İLÇEMİZDE İNCELEMELER YAPTIKTAN SONRA BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER’İ BİLGİLENDİRDİ VE PROJELERİNE DESTEK İSTEDİ.    

 Tavşanlılı ev hanımlarının göz bebeği “Çitiler” için heyecan verici bir projenin startı veriliyor. 30 yıl özel bir bankada genel müdürlük görevinde bulunan Adnan Memiş ekibiyle birlikte Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret ederek iğne oyası ve çitiler üzerine yaptıkları incelemeler hakkında bilgiler verdi.

Tavşanlı’da çitiler üzerinden çok büyük ve değerli bir kültürün varlığını hissetmenin kendisini heyecanlandırdığını kaydeden Adnan Memiş, bir hobi olarak başladığı araştırmalarının tutkuya dönüştüğünü, Azerbaycan doğal gazını Avrupa’ya taşıyacak TANAP Projesi ile destek alarak iğne oyalarını dünyaya tanıtmak istediklerini ifade etti.

Türkiye’de bu konuda sağlıklı bir kaynak bulunmadığını, ilk işlerinin geniş bir araştırma sonucu elde edilen bilgiler ışığında geleceğe taşınacak kitap hazırlamak olduğunu kaydeden Adnan Memiş “30 yıl özel bir bankada üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra insan dinlenmeye çekilmek ve kendisini mutlu edecek meşgaleler arıyor. Bu dönemde bende Anadolu’nun iğne oyalarıyla tanıştım. Hobi olarak başladığım araştırmalar büyüdükçe büyüdü ve tutkuya dönüştü. Koruma ve saklama konusunda İspanya’da bir firma bulduk. Özel kağıtlardan oluşan kutular hazırladık, sergilerimiz gündeme geldi. Dünyanın dört bir tarafında mobil sergi projesi geliştirdik. İğne oyalarımızı, Tavşanlı’nın çitilerini dünya ile buluşturmak istiyorum. Bu arada kaynak araştırması yaparken, çok yetersiz hatta hiç olmadığını gördük. Bu üzücü durum karşısında Türkiye’nin en tanınmış sanat tarihi uzmanı Prof. Dr. Nuran Aatasoy ve moda tasarımcısı Dr. Gönül Paksoy ile 25 ayrı bölgede 3 yıl süren geniş bir araştırma sonrası kitabımızı basım aşamasına getirdik. Kitap Türkçe ve İngilizce olacak. 100 saatlik çekimler yaparak belgesel hazırlıyoruz. Bu belgeseli dünyanın en tanınmış kanallarında yayınlatmak istiyorum” dedi

Diğer taraftan Tavşanlı’nın da yararlanabildiği TANAP desteklemesi konusunda proje hazırlayarak kooperatifleşme hususunu gündemlerine aldıklarını ifade eden Adnan Memiş, sanatkar olarak tanımladığı ev hanımlarını eğiterek üretim yapacaklarını, bu sayede dünyanın takip ettiği modanın en seçkin satış platformlarında  Tavşanlı çitilerini satacaklarını belirtti. Memiş “Hollywood yıldızı Nıkole Kıdman Türk iğne oyasını bileklik olarak kullanıyor, dostlarına hediye ediyor. İyi bir gelirim olmasına rağmen benim bile alış veriş yapamayacağım platformları inceledik. Vizyonumuzu değiştirip geniş tutarak Tavşanlılı sanatkarların bu platformlarda para kazanmasını, ülke kültürüne hizmet etmesini istiyorum. TANAP hibe desteği ile projemize destek isteyeceğiz. Kooperatifleşerek tek bir çatı altında toplanalım ve hanımlarımızı, genç kızlarımızı eğitelim. Bunu başarabilirsek dünya çapında büyük bir başarı yakalarız” dedi

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ise Üretici Bayanlar Birliği’nden bahsederek Tavşanlı’da önemli bir yol alındığını, çeyiz sandıklarında 60-70 yıllık değerli çitilerin saklandığını belirtti. Başkan Güler “Sizi öncelikle Tavşanlılı ev hanımları ile bu konuda kurs alan genç kızlarımız adına tebrik ediyorum. Biz Belediye olarak ev hanımlarımızın üretime katılması, becerilerini ekonomiye dönüştürmesi adına elimizden geleni yapıyoruz. Onlar için eski otogar alanımızı mağazaya dönüştürüyoruz. Tavşanlı’nın bir ev ürünleri merkezi olacak.   Çitilerimiz Tavşanlı’nın marka ürünleri arasındadır. Her genç kızın çeyizinde en az 1 adet çiti olur. Sandıklarda kültürümüz adına hazine niteliği taşıyan 60-70 yıllık iğne oyaları var. Bunların dünyada tanıtılması, bilinir olması, üretimle beraber talep görmesi bizlerinde hedefidir. Tavşanlı Belediyesi olarak bu projenin neresinde yer alacaksak biz varız diyoruz. Gençlerin mutlaka bu kültürü devam ettirmesi gerekiyor. Eğitim kurumlarımızda usta öğreticilerimizin yanı sıra Anne, teyze, hala, babaanne ve ananelerinden de kurs almaları, birere iğne oyası uzmanı olmaları gerekiyor. Bu araştırmalarınızı bu sebeple çok önemsiyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Mustafa Güler Tavşanlı Çitileri konusunda bir müze projesi geliştirdiklerini belirterek ayrıtılar netleştiğinde kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade etti.

Başkan Güler “Azim Engel Tanımıyor”

 İŞİTME ENGELLİLER HENTBOL MİLLİ TAKIMININ TAVŞANLILI OYUNCUSU İSMAİL TUNA BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ. SAMSUN’DA DÜZENLENEN OLİMPİYATLARDA MİLLİLERİMİZ FİNAL MAÇINDA RUSYA’YI 30-26 YENEREK ALTIN MADALYAYA UZANMIŞTI

Temmuz ayında gerçekleştirilen ve Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda Hentbol takımımız altın madalyaya uzanmıştı.

Milli Takım kadrosunda bulunan Tavşanlılı sporcumuz 20 yaşındaki İsmail Tuna, Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti.

8 ülke takımının katıldığı Hentbol Turnuvası’nda Milliler Rusya’yı 30-26 yenerek büyük bir başarıya imza atmıştı.

Hentbol’a 16 yaşında bir arkadaşının tavsiyesi üzerine başladığını anlatan işitme engelli sporcumuz İsmail Tuna, İstanbul ekiplerinden Sessizler Spor Kulübü’nde oynadığını, hedefinin de Milli Takım kadrosunda başarılı turnuvalar geçirmek olduğunu söyledi.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ise İsmail Tuna’nın başarısıyla gurur duyduklarını ifade ederek ilçede bireysel ve takım sporlarının gelişmesi adına her türlü desteğe hazır olduklarını kaydetti. Başkan Güler “Samsun’da dünyanın en özel sporcularını ağırlamak ülkemize çok büyük bir prestij kazandırdı. Bu organizasyonda Tavşanlılı sporcumuzun Hentbol Milli Takımıyla altın madalyaya uzandığını öğrenmek bizlere gurur verdi. Bence İsmail Tuna gibi kardeşlerimizin bundan sonra Olimpiyat başarısından daha önemli misyonları var. Engelleri birlikte aşalım diyoruz. Onların hayat standartlarını yükseltmek, öz güvenlerini oluşturmada yardımcı olmak için var gücümüzle Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz. İşte bu konuda İsmail Tuna, şartlar ne olursa olsun insanın başarabileceklerine örnektir. İsmail kardeşimiz sadece engelli gençlerimize değil, tüm gençliğe örnektir” dedi

Sohbetin ardından Belediye Başkanı Mustafa Güler, başarılı Milli sporcumuzu Cumhuriyet altını takarak ödüllendirdi.

Yüksek Gerilim Hatları Toprak Altına Alınıyor

OSMANGAZİ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş ÇEVRE YOLUNDAKİ ÜST GEÇİT PROJESİ KAPSAMINDA DEPLASE ÇALIŞMALARINA START VERDİ. YOL ÜZERİNDEKİ YÜKSEK GERİLİM HATLARI 10 GÜN İÇERİSİNDE TOPRAK ALTINA ALINACAK VE DİREKLER SÖKÜLECEK.

Tavşanlı’nın çevre yolu üzeri ve şehir trafiğini rahatlatacak  Araç Üst ve Yaya Alt Geçidi Proje’sinde deplase çalışmalarına start verildi. Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin ihaleyi tamamlayarak firmasını belirleyen Osmangazi Elektrik A.Ş yol üzerindeki yüksek gerilim hatlarını toprak altına alıyor.

Yüklenici firma sabah saatlerinde Emet Kavşağı’nda kazı ve montaj işlerine başladı. Belediye Trafik Zabıta ekiplerinin önlem aldığı yolda sürücüler alternatif güzergahlara yönlendirildi. Tepecik istikametinde kavşak girişindeki bazı yollar çift şeride alındı.

Firma yetkilileri Kuruçay Kavşağı’na kadarki bölümde hızlı bir çalışma yaparak yaklaşık 10 gün içerisinde yüksek gerilim hattını toprak altına alarak yol üzerindeki direkleri sökeceklerini bildirdi.

Tavşanlı Belediyesi ise geçtiğimiz haftalarda hem Osmangazi hem de Telekom’un deplase işlerini rahatlıkla yürütebilmesi için yol üzerindeki toplam 100 ağacı söküm makinesiyle Tunçbilek yolu ve Otogar civarına taşımıştı.

Bugünlerde Telekom firmasının da çalışmalarına başlaması bekleniyor. Belediye Başkanı Mustafa Güler, dev projenin ilçemize hayırlı olmasını dileyerek, çevre yolunu kullanan sürücülerin dikkatli olmasını istedi. Başkan Güler ” TCDD hemzemin geçitlerinin olduğu alanda planlanan üst geçitlerle ilgili Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından Karayolu hattı boyunca direk deplase ihaleleri tamamlandı ve ilgili firma Emet kavşağından çalışmalarına başladı. Biz belediye olarak tüm önlemlerimiz alarak firmalar için rahat bir çalışma ortamı hazırladık. Trafik ekiplerimiz sabah saatlerinde trafik akışının sağlıklı yapılabilmesi için önlemlerini alarak sürücüleri yönlendirdi. Bugünlerde çevre yolunu kullanan vatandaşlarımızın trafik işaret ve işaretçilerine uymalarını istiyoruz. Dev proje şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı

Beyköy Halkına Hizmet Verecek

TAVŞANLI BELEDİYESİ BEYKÖY MAHALLESİNDE SOSYAL TESİSİN İNŞAATINI TAMAMLADI. YEŞİL ALANA YAPILAN TESİS VATANDAŞLARA LOKAL VE DİNLENME ALANI OLARAK HİZMET SUNACAK.

 Tavşanlı Belediyesi Beyköy mahallesinde özellikle gençlerin hizmetine sunulması amacıyla başlattığı Sosyal Tesis inşaatını tamamladı. Daha önce düğün salonu arkasında oluşturulan yeşil alanın içerisine inşa edilen tesis spor kulübüne tahsis edilecek.

Burada gençler dinlenip sohbet etme imkanına kavuşurken, yakınındaki spor sahalarıyla birlikte tesis Beyköy halkına da hizmet verecek. Belediye Başkanı Mustafa Güler, yeşil alanların bakım ve tesisleşmesine önem verdiklerini hatırlatarak “Geçtiğimiz yıllarda mahallelerimize yaptığımız halı sahalar hizmete alındı. Okullar Hayat Olsun Projesi’yle çocuklarımız ve mahalle sakinleri için spor ve dinlenme alanları oluşturduk. Beyköy mahallemize gelecek olursak burada spor kulübü için sosyal tesis yapmanın yerinde olacağını düşündük. İnşaatımız bitti ve tahsis aşamasına geldi. Hem okulumuz bahçesinde hemde yanındaki yeşil alanda spor alanları var. Buradan sadece gençler değil, tüm vatandaşlarımız yararlanacak. Lokal ve dinlenme alanlarından oluşacak tesisimiz kısa süre içerisinde hizmet vermeye başlayacak. Mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” dedi

Başpehlivan Recep Kara’dan Ziyaret

TAVŞANLI BELEDİYESİ ŞABAN DEDE’DE YAPILACAK YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİNE HAZIRLANIRKEN, GEÇEN YILIN FİNALİSTİ ÜNLÜ PEHLİVAN RECEP KARA BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER’İ ZİYARET ETTİ. KARA “ATA SPORUMUZ GÜREŞE DESTEK VEREN BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM” İFADELERİNİ KULLANDI 

 Tavşanlı Belediyesi 3 Eylül Pazar günü 2. si düzenlenecek Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne hazırlanırken, dev organizasyonda geçtiğimiz yıl Fatih Atlı ile finalde karşılaşan Kırkpınar’ın Başpehlivanları’ndan Recep Kara ve ekibi Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti.

Şaban Dede Mesire Alanı’nda düzenlenen güreşlerin ilkinde Tavşanlı’nın üst düzey bir organizasyona imza attığını kaydeden Recep Kara, ata sporumuza destek veren tüm idarecileri takdir ettiğini kaydetti. Kara “Belediye Başkanımız Mustafa Güler beyefendiyi bir güreş sporcusu ve bu sporun tutkunu birisi olarak tebrik etmek için ziyaret ettik. Geçtiğimiz yıl Tavşanlı güreşlerimizin ilki olmasına rağmen sanki uzun yıllar güreş organizasyonu yapılmışçasına profesyonel bir etkinlik yaşadık. Finalde başarılı kardeşimiz Fatih Atlı ile zorlu bir mücadelenin sonunda ikinci olduk. Bu güreşlerin uzun yıllar devam edeceğini düşünüyor ve başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum” dedi

Belediye Başkanı Mustafa Güler ise Türkiye’nin tanınmış sporcusu Recep Kara ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şimdiden tüm güreş tutkunlarını 3 Eylül’de Şaban Dede’ye davet etti. Başkan Güler “Göreve geldiğimiz günden itibaren düşündüğümüz güreş organizasyonunu geçen yıl hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ata sporumuza destek vermek, gelecek nesillere taşımak için çıktığımız bu yolda Recep Kara gibi Başpehlivanlarımızın bize omuz vermesi, cesaretlendirip desteklemesi motivasyonumuzu arttırdığı gibi coşkumuzu da ikiye katlıyor. Bu sene Kurban Bayramı ile birlikte güreş heyecanı yaşayacağız. Tüm halkımızı şimdiden 3 Eylül Pazar günü Şaban Dede Mesire Alanı’na davet ediyorum” diye konuştu