Şehitlik ve Şehit Aileleri Ziyaret Edildi

15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri bugün Şehitlik ve Şehit ailelerine ziyaretle başladı. Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı, Emniyet Müdürü Turgay Temel, Jandarma Komutanı Binbaşı Tuğrul Demiryürek, Askerlik Şubesi Başkan Vekili İlyas Öner, AK Parti İlçe Başkanı Nejat Tülek, Tavşanlı Müftüsü Hüseyin Aksoy ve Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Havva Ceylan Asri Mezarlıktaki Şehitliğe giderek dua etti. Buradaki ziyarete camilerde eğitim alan Yaz Kur’an Kursu öğrencileri de katıldı.
Daha sonra protokol mensupları hain kalkışma esnasında İstanbul’da bulunan ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde başına isabet eden şarapnel parçasıyla yaralanarak gazi olan Ali Karayiğit’in evine giderek ziyarette bulundu.
Son olarak Tavşanlı protokolü yakın dönemde PKK ile mücadele esnasında şehit düşen Mustafa Altınel ile Hasan Büber’in ailelerini ziyaret ederek Tavşanlı halkı adına minnet ve şükran dileklerini iletti.

Sünnet Şöleni İçin Kayıtlar Başladı

TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN SOSYAL BELEDİYECİLİK ALANINDAKİ FAALİYETLERİNDEN BİRİ OLAN GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİ İÇİN KAYITLAR BAŞLADI. ÇOCUKLARINI SÜNNET ETTİRMEK İSTEYEN VATANDAŞLAR BELEDİYE HİZMET BİNASINDAKİ ZABITA AMİRLİĞİNE BAŞVURU YAPABİLİYOR.

Tavşanlı Belediyesi’nin sosyal projelerinden birisi olan ve gelenekselleşen Sünnet Şöleni’nin hazırlıkları başladı.

Belediye Zabıta Amirliği kayıt işlemlerine start verirken, ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlar Zabıta Amirliği’nden alacakları form ile birlikte fakirlik ilmuhaberi, ikamet belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisiyle birlikte dilekçesini yazarak başvurusunu yapabiliyor.

ÇOCUKLARIMIZIN SÜNNETİNİ ACIBADEM ESKİŞEHİR HASTANESİ DOKTORLARI YAPACAK

Çocukların sünnetleri ise Acıbadem Eskişehir Hastanesi doktorları tarafından yapılacak.

Geçtiğimiz yıl 22 çocuk ve ailesine Sünnet Şöleni düzenleyen Tavşanlı Belediyesi; bu sene de 3 Eylül Leblebi ve Kömür Festivali’ndeki programda sünnet olan çocuklarımıza hediye takdim edecek.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Sünnet Şölenimize sosyal belediyecilik anlayışı gereği büyük önem veriyoruz. Çocuklarımızın mutluluğuna ortak olmak, onların heyecanını hissetmek çok önemli. Bu yılda geleneksel sünnet şölenimiz için kayıtlarımıza başladık. Zabıta amirliğinde görevli arkadaşlarımız başvuru yapmak isteyen hemşehrilerimize yardımcı olacaklar” diye konuştu.

 

İlahiyat Akreditasyon Ajansı’ndan Teşekkür Ziyareti

Kütahya’da kurulan ve DPÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aydemir’in başkanlığını yaptığı İlahiyat Akreditasyon Ajansı geçtiğimiz hafta önemli bir çalıştaya imza atmıştı. Tavşanlı Belediyesi’nin destek verdiği program sonrasında Prof. Dr. Halis Aydemir ve beraberindeki heyet Belediye Başkanı Mustafa Güler’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Akretidayson  Ajansı başkanına Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bülent Cırık, yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Rifat Türkel, DPÜ Öğretim Üyeleri Ümit Aktı ve Ömer Faruk Söylev eşlik etti.

Bera Alanya Otelin Tavşanlılı Yöneticilerinden Ziyaret

Bera Alanya Otel’in Tavşanlılı yöneticileri Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti.

Bera Alanya Otel Genel Müdürü İsmail Özcan, Yiyecek-İçecek Müdürü Erhan Ufat ve Bilgi İşlem Müdürü Avni Türemiş ile dondurma işletmecisi İbrahim Ethem Uluçay Belediye Başkanı Mustafa Güler ile bir araya gelerek üzerinde ay yıldız bulunan şilt hediye etti. Ziyarete Başkan Yardımcısı Ali Özden’de katıldı.

Ziyaretleri dolayısıyla teşekkür eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Biz sizleri birer tanıtım elçisi olarak görüyoruz. İlçemizin tarihi, kültürel ve turistik anlamda tanıtımı konusunda bizler Belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getirsek de, sizlerin bu noktada verdiği desteği önemsiyorum. Sizlere ve sizin gibi dışarıda görev yapan tüm hemşehrilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Kurban Bayramı Öncesinde Başkanımızdan “Toplu Kesim” Uyarısı!

BAŞKAN MUSTAFA GÜLER “KURBAN BAYRAMI’NDA İZİNSİZ TOPLU KESİMLERE CEZA KESİLECEK. ÇEVRE İÇİN DUYARLILIK BEKLİYORUZ”

Tavşanlı Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı için hazırlıklarına başladı. Vatandaşlarımızın kesim telaşını en aza indirmek için geçtiğimiz yıl Hayvan Pazarı yanına kurulan kesimhane bu bayramda halkımızın hizmetinde olacak.

Toplu kesimlerde ise çevreye zarar verilmemesi adına kesim yerlerinin yönetmeliğe uygunluğu sıkı bir denetimden geçirilecek. Bu konu hakkında sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Mustafa Güler, Atık Su Arıtma Tesisi’nin çalışma düzenine dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı; “Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle toplu kurban kesim yerleri için bu sene Belediye olarak denetimleri daha sıkı yapacağız. Geçmiş yıllarda Atık Su Arıtma Tesisi olmadığı için kanların kanalizasyona karışımında sorunlar yaşansa da vatandaşın işi görülsün mantığı ile hareket ediliyordu. Ancak günümüzde kanalizasyona bırakılan her kan damlası Arıtma Tesisindeki bakteri üretimini yok ettiği ve tesisi en az 1 ay süreyle devre dışı bırakacağından dolayı Belediye’nin ve il çevre kurulunun istediği şartları taşımayan toplu kesim alanlarına, izin almadan kesim yapan yerlere yasal işlem yapılacaktır. Şehir merkezinde Kurban Bayramı öncesinde toplu Hayvan bulundurarak çevre kirliliğine neden olanlarla ilgili yasal işlem yapılacaktır.
Son zamanlarda kamuoyunda gerekli izinleri almadığı halde reklam yolu ile kurban kesimi kampanyası yapıldığı tespit edilmiştir. Vatandaşımızın mağdur olmaması için kesim yeri izni olup olmadığına dikkat etmesi beklentimizdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Karaca Parkı’nda Son Rötuş Gençler İçin Spor Sahası Oldu

Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Hayrettin Karaca Parkı açılış için gün sayıyor. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında ihalesi yapılarak yüklenici firmaya teslim edilen 10 dönümlük arazideki büyük değişim havadan çekilen fotoğraflarla daha net anlaşılıyor.

Son olarak gençler için yapılan spor alanın tamamlanmasıyla beraber Karaca Parkı’ndaki işler tamamlandı ve açılış için gün sayılmaya başlandı. Başta Yıldırım Beyazıt Mahallesi olmak üzere Tavşanlı’ya değer katacak proje hakkında konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler, seçim döneminde verdikleri bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz dedi. Başkan Güler “Geçtiğimiz yıl başlanan ve 10 dönümlük arazi içerisine yapılan kafeterya, mahalle evi, fitnes ve çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ile yeşil alanların ardından son olarak gençlerimiz için çok güzel bir spor sahası inşa ettik. Geçtiğimiz seçim döneminde halkımıza bu parkımızı ayağa kaldıracağımızı söylemiştik. Elhamdülillah projemizi tamamlayarak Tavşanlı’mızın hizmetine sunuyoruz. Hayrettin Karaca Parkımızın bu hale getirilmesinde emeği bulunan personelimize de teşekkür ediyorum. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı

DCIM100MEDIADJI_0018.JPG

Ömerbey Kanalizasyon Hattı Ana Kollektöre Bağlandı

Tavşanlı Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Ömerbey Mahallesi’nde sürdürülen alt yapı çalışmaları tamamlandı. Son iki yıldır devam eden çalışmalar kapsamında mahallenin tüm evsel atıkları tek noktada toplanarak yatay sontaj çalışma metoduyla 500’lük büzler sayesinde ana kolektör hattına bağlandı.

Atık Su Arıtma Tesisi’nin faaliyete girmesiyle beraber Tavşanlı’da %95’i tamamlanan alt yapı yenileme çalışmalarının büyük önem taşıdığını kaydeden Belediye Başkanı Mustafa Güler “İlçemizde yoğun bir çalışma programının ardından alt yapısal sorunlarımızın büyük bir kısmını çözmüş bulunmaktayız. Bu hafta itibariyle Ömerbey Mahallemizin evsel atıklarını Balıkesir köprüsü bölgesinde bulunan Ana Kollektör  Hattımıza bağlayarak Atık Su Arıtma Tesisimize göndereceğiz. 19 mahallesi bulunan ilçemizde Dedeler hariç 18 mahallemizde alt yapı işlerini tamamlamış oluyoruz. Yeni dönemde üst yapıya ağırlık vereceğiz. Tavşanlı’nın güzelliğine güzellik katacağız” ifadelerini kullandı

Milletvekili Ceyda Çetin Erenler’den Teşekkür Ziyareti

27. DÖNEM MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİNDE KÜTAHYA’DAN İLK KADIN MİLLETVEKİLİ OLARAK SEÇİLEN CEYDA ÇETİN ERENLER İLE BERABERİNDEKİ AK PARTİLİ HEYET BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER’E SEÇİM SÜRECİNDE GÖSTERMİŞ OLDUĞU GAYRET VE DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler ve beraberindeki AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Nejat Tülek, AK Parti Kütahya İl Başkan Yardımcıları Nurettin Kaplan, Remzi Günay, Halil Sever, Ali Abacı, Ömer Öztaş ve AK Parti Tavşanlı Kadın Kolları Başkanı Elmas Alkan Göktaş Tavşanlı Belediyesi’ne gelerek Başkan Mustafa Güler’i ziyaret etti.
Seçim süreci boyunca gösterdiği gayret ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Mustafa Güler’e teşekkür eden Milletvekili Ceyda Çetin Erenler ve beraberindeki partililer Başkan Güler ile bazı istişarelerde bulundu.

 

Minikler Futbol Festivali Sona Erdi

TAVŞANLILI MİLLİ FUTBOLCU YALÇIN KILDIRAN’IN İSMİNİ TAŞIYAN VE 10 AKADEMİ KULÜBÜNÜN KATILDIĞI MİNİMİNİKLER FUTBOL FESTİVALİ BUGÜN ADA STADI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN KUPA VE ÖDÜL TÖRENİ İLE TAMAMLANDI.

Tavşanlı Ada Stadında başlayan ve 10 akademi okulunun katılımıyla gerçekleştirilen 1.Yalçın Kıldıran Miniminikler Futbol Festilvali renkli görüntülere sahne oldu.
Bursapor, Eskişehirspor, Balıkesirspor, Alanyaspor, Kocaelispor,Giresunspor, İnegölspor, Kıbrıs Gençlikgücü, Erdem Gençlikspor oyuncuları olan minikler bugün oynadıkları final maçlarının ardından kupa ve ödüllerini aldı. Minikleri yalnız bırakmayan aileleri de festival heyecanına ortak oldu.
Ödül törenine Kaymakam Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Temel, İlçe Spor Müdürü Mehmet Demiralp, ASKF Başkanı Murat Cengiz, TÜFAD Başkanı Mehmet Acet, Gençlik Merkezi İl Müdürü Ercan Şirin, TFF Antrenör Eğitmeni Nur Mustafa Gülen, TFF Sakarya Bölge Antrenörü Adem Tandoğan, İşitme Engelliler Milli Takım Teknik Sorumlusu Ali Metin ve İşitme Engelliler Milli Takım Kaleci Antrenörü Haluk Kaplan ile turnuvaya ismi verilen Tavşanlılı milli futbolcu Yalçın Kıldıran katıldı.
Programda Kaymakam Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve Erdemspor Kulüp Başkanı Günay Erdem birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından gerçekleştirilen kupa töreninde minik futbolculara katılım belgeleri verilirken madalya da takıldı.
BAŞKAN MUSTAFA GÜLER’E 43 NUMARALI BURSASPOR VE ESKİŞEHİRSPOR FORMASI
Bu arada Bursaspor İkinci Başkanı Cem Öztürk ile Eskişehirspor Altyapı Antretörü Sabahattin Tekin tarafından, Belediye Başkanı Mustafa Güler’e; 10 numaralı Bursaspor ve 43 numaralı Eskişehirspor formaları hediye edildi.

Festivale Katılan Akademilerden Teşekkür Ziyareti

ADA STADINDA 10 AKADEMİ OKULUNUN KATIMIYLA DÜZENLENEN 1. YALÇIN KILDIRAN MİNİMİNİKLER FUTBOL FESTİVALİ’NİN SON GÜNÜNDE ANTRENÖR VE SPORCULAR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER’İ ZİYARET ETTİ. SPORA VERDİĞİ DESTEKDEN DOLAYI BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR EDEN KULÜP YÖNETİCİLERİ TAVŞANLI’DAN GÜZEL ANILARLA AYRILACAKLARINI SÖYLEDİ.   

Tavşanlı’da düzenlenen Yalçın Kıldıran Miniminikler Futbol Festivali bugün akşam saatlerinde düzenlenecek ödül ve kupa töreniyle sona erecek. Farklı illerin köklü kulüplerinde temel spor eğitimi alan yaklaşık 100 öğrenci ve ailelerinin coşkusu ilçe sporuna renk kattı.

Minik öğrencilerin antrenörleri ve kulüp temsilcileri Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i ziyaret ederek verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Başkan Mustafa Güler, gençlere yönelik düzenlenen her organizasyona destek verdiklerini ve proje hazırladıklarını kaydederek Göbel’de yapılacak kamp merkezi konusunda bilgiler verdi. Başkan Güler “Ada stadında düzenlenen ve çeşitli illerimizden çocuklarıyla birlikte ilçemize gelen ailelerimize teker teker teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın kaynaşması spor kültürümüzü geliştirecektir. Biz belediye olarak bu tür organizasyonların çoğalarak devam etmesi için Göbel Termal Tesislerimizin olduğu bölgede bir kamp merkezi inşa etmeyi planlıyoruz. Projemiz hazır ve inşallah bu yıl inşat sürecine başlamış olacağız. 40 mt2 odalarda çocuklarımız ve ailelerine hizmet vereceğiz. İnşallah bir dahaki festivalimiz çok daha güzel olacak” dedi

Türkiye’ye örnek gösterilen projeler arasındaki Okullar Hayat Olsun Projesi hakkında da bilgiler veren Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler “Biz belediye olarak tüm mahallerimize gençler için semt sahası ve halı sahanın yanında görevimiz olmamasına rağmen okullarımıza da proje hazırladık. Tavşanlı’da 13 okulumuzun bahçesini ders saatleri dışında da kullanılması, spor ve sosyal aktiviteler için sil baştan yeniledik. Spor sahaları, oyun grupları ve oturma alanlarıyla okul bahçelerimizin çehresi değişti. Bu projemizi tüm okullarımızda uygulamak istiyoruz” diye konuştu

Turnuvaya adı verilen Kocelispor’un efsaneleri arasındaki Tavşanlılı eski sporcu Yalçın Kıldıran ise büyük bir onur ve gurur yaşadığını kaydederek organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından festivale katılan akademiler Başkan Mustafa Güler’e forma ile çeşitli hediyeler takdim ederken son olarak Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

DCIM100MEDIADJI_0827.JPG