Öğrencilere Sıcak Çorba İkram Ediyoruz

TAVŞANLI BELEDİYESİ, DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEK OKULU ÖĞRENCİLERİNE HER SABAH SICAK ÇORBA İKRAM EDİYOR. ÖĞRENCİLER GÜNE; SAAT 8.30 İTİBARİYLE OKUL BAHÇESİNE KONULAN ÇORBA ÇEŞMESİNDEN SICAK ÇORBASINI İÇEREK BAŞLIYOR.

Tavşanlı Belediyesi DPÜ Tavşanlı Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine hafta içi çorba ikramında bulunuyor. Çorba Çeşmesi Projesi’ni hayata geçiren Tavşanlı Belediyesi, her sabah saat 8:30’dan itibaren 300 kişilik kapasitede hazırladığı çorbayı öğrencilere ikram ediyor.
DPÜ Tavşanlı Meslek Yüksek Okulu’nda eğitim alan gençlere her gün değişik çorbanın verildiği Çorba Çeşmesi’nden; Perşembe günü mercimek Cuma günü de ezgogelin çorbası akacak.

BAŞKAN GÜLER: ÜNİVERSİTE İLE SÜREKLİ İŞBİRLİĞİ HALİNDEYİZ
Tavşanlı Belediyesi ile Dumlupınar Üniversitesi’nin tam bir işbirliği içerisinde çalıştığını vurgulayan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Üniversite Rektörümüz Remzi Gören ile imzaladığımız protokol neticesinde sosyal ve kültürel etkinlikler konusunda sürekli işbirliği halindeyiz. Bu çerçevede öğrenci kardeşlerimiz için hazırlanan Çorba Çeşmesi ile gençlerin sabah saatlerinde derslerine başlamadan önce bir bardak çorba içerek sınıflarına gitmesini istiyoruz. Tavşanlı ve yöremizin geleneksel tatlarından tarhana çorbası başta olmak üzere her gün değişik çorba çıkartıyoruz. Bu tür sosyal projelerin artarak sürdürülmesi konusunda üzerimize düşeni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Acil Çağrıda Tek Numara “112”

İTFAİYE, POLİS, AMBULANS VE JANDARMA GİBİ FARKLI HATLARA SAHİP OLAN BİRİMLER 112 ACİL HATTINDA TOPLANDI.

İç İşleri Bakanlığı’nın talimatıyla yapılan düzenleme kapsamında tüm acil çağrılar 112 hattında toplandı. Bu bağlamda Tavşanlı Belediyesi İtfaiye Amirliği’nin 110 ihbar hattı da bu sisteme entegre edildi. Vatandaşlar her türlü olumsuz durumda yardım talebini 112’ye bildirecek.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Hastane, itfaiye, polis, jandarma gibi her birimin ayrı ayrı numarası olması ve bu durumun vatandaşta kafa karışıklığına yol açması nedeniyle acil durum hattı 112 oluşturuldu. Pilot uygulamasına 2015’te başlanan çalışmanın 81 ile yayılmasının ardından belediyemize bağlı itfaiye amirliğinin acil çağrı merkezide 112’ye dahil edildi. İç İşleri Bakanlığımızın talimatıyla yürürlüğe giren uygulamanın son derece verimli olduğunu düşünüyorum” dedi

 

Ulu Cami Mahallesi’nde Yol Çalışması

TAVŞANLI BELEDİYESİ ALT YAPISI GÜÇLENDİRİLEN CADDE VE SOKAKLARDA YOLLARIDA YENİLİYOR.

Tavşanlı Belediyesi Ulu Cami Mahallesi’nde yol yapım ve kaldırım çalışmalarına başladı. Alt yapısı güçlendirilen,  bu çerçevede yağmur suyu hattı ile kanalizasyon şebekesi yenilenen Ulubatlı Hasan ve Hayat Caddesi’nde Fen İşlerine bağlı ekipler yoğun bir çalışma temposuna girdi.

Ekipler 15 gün içerisinde her iki caddeye bağlantısı bulunan Hastane ve 164 Evler 1. sokağıda yenilemiş olacak.

Ekonomide “Otomotiv Sektörü” Lokomotif Olacak

KÜTAHYA VALİSİ AHMET HAMDİ NAYİR’İN BAŞKANLIĞINDA DÜZENLENEN EKONOMİ TOPLANTISINDA İL GENELİNDE 5000 ÇALIŞANIYLA GÜÇLENEN OTOMOTİV SEKTÖRÜ ÖN PLANA TAŞINDI. BÜYÜK VE GÜÇLÜ FİRMALARIN YATIRIM YAPMASI ARZULANIYOR.  TOPLANTIDA SÖZ ALAN TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER, 2009 YILINDAN BUGÜNE EDİNİLEN TECRÜBEYE DİKKAT ÇEKEREK NİTELİKLİ İŞ GÜCÜNE VURGU YAPTI.

İl Ekonomi Toplantısının ikincisi Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında Tavşanlı’da gerçekleştirildi. Kütahya genelinde Kamu Kurumu idarecileri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan ve temsilcileriyle, Organize Sanayi Bölgesi temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda Kütahya’nın yatırım ve iş gücü potansiyeli, ulaşım ile desteklemeler konusundaki son durumu masaya yatırıldı.

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’in OSB alanlarının son durumu, ilk toplantıda alınan kararlar ve yürütülen çalışmaları değerlendirip, görüşlerini paylaştığı toplantıda otomotiv sektörü ön plana taşındı.

Güçlü, teknolojik yapısı üst düzey, kurumsal firmaları Kütahya’ya çekmek istediklerini kaydeden Vali Nayir, tüm kurumların iş birliği içerisinde koordineli çalışması gerektiği vurguladı.

Toplantıda söz alan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ise ilçemiz başta olmak üzere Kütahya genelinde otomotiv sektörü yan sanayisinde çok önemli bir yol kat edildiğini ifade ederek 2009 yılında yatırımcıları Tavşanlı’ya çekmek için gösterdikleri çabaya vurgu yaptı. Bugün gelinen noktada edinilen tecrübenin çok kıymetli olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Güler ” Biz Nursan firmasını Tavşanlı’ya getirmek için çok yoğun görüşmeler yaptık. O dönem açıkçası en büyük problemimiz işsiz insanlarımızın sanayi ortamını bilmemesi, özel sektör dinamiklerini tanımaması ve kullanılan teknolojilere uzak olmasıydı. Yatırımcıyı tedirgin eden konuda buydu. Biz teşviklerle birlikte 11 bin işsizimiz var onları eğitiriz, sizin için avantaj olur demiştik. Hamdolsun bugün 3500 vatandaşımız OSB sayesinde evine ekmek götürüyor. Büyük hedeflere yürürken Meslek Liseleri başta olmak üzere eğitim kurumlarımızın üretime, gelişmiş sanayiye uygun müfredatlarla öğrenci yetiştirmesi gerekiyor. Temel sıkıntı yetişmiş gençlerimizin kısa yoldan, rahat ortamda çalışma imkanı aramasıdır. Bu algıyı tüm halkımızın katkısıyla yok etmeli, yetenekli gençlerimizi üretimin bir parçası haline getirmeliyiz” dedi

Tavşanlı’da ikinci Organize Sanayi Bölgesi kurulması hususunda önemli bir mesafe alındığını kaydeden Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, tüm kurumların uyumlu çalışmasıyla firmaları rahat ettirip, ekonomik yatırım kararı almalarına ikna edebileceklerini söyledi. Başkan Güler “Tavşanlı’da 2. OSB için yola çıktık ve önemli gelişmeler yaşanıyor. Firmalarımıza arazi tahsisi aşamasına geldik. Hava alanı, karayolu ve demiryoluyla limanlara inişte rahatlayan, bu sayede de lojistik bakımdan güçlenen Kütahya’mızda Tavşanlı’nın geleceğini çok iyi noktada görüyoruz. Her fırsatta söylediğim gibi kurumlar arası iş birliğine önem verdiğimiz sürece, birlikte hareket edip güçlü iradeler ortaya koydukça kısa zamanda önemli mesafeler alacağımıza inanıyorum” diye konuştu

Kütahya Ekonomi Toplantısı katılımcıların görüşleri, dilek ve temenniler ile sona erdi.

Milli Eğitim Tesislerine Belediye Katkısı

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN BAHÇESİ TAVŞANLI BELEDİYESİ TARAFINDAN YENİDEN DÜZENLENİYOR. ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA 5 ADET SÜS HAVUZU YAPILIRKEN, KALDIRIM VE PARKE ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ.

Tavşanlı Belediyesi çarşı merkezinde hizmet veren Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bahçesinde çalışma başlattı. Toplam 1700 m2 alanda peyzaj ve yeşil alan uygulaması gerçekleştirileceğini hatırlatan Belediye Başkanı Mustafa Güler, çalışmaların bu yıl sonunda tamamlanacağını söyleyerek yeni Hükümet Konağı tamamlandığında bu yapının yıkılmayacağını açıkladı. Başkan Güler “Bir süre önce başladığımız çalışmalarda önemli mesafe kat ettik. 900 mt2 alanda taş döşeme ve kaldırım çalışmalarını 10 gün içerisinde bitireceğiz. Milli Eğitim bahçesine 5 adet süs havuzu yapıyoruz. 20 adet aydınlatma armatürüyle sosyal tesisi ışıklandıracağız. 800 mt2 alanda ise peyzaj çalışması yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu arada yeni Hükümet Konağı tamamlanarak resmi kurumların taşınmasından sonra buranın yıkılacağını düşünen vatandaşlarımız var. Bu binanın koruma altında olduğunu, hazırlık aşamasında olan Cumhuriyet Meydanı projesine dahil edileceğini belirtmek istiyorum. Kısacası kalıcı ve uzun yıllar eğitim camiası ile halkımızın istifade edeceği bir çalışma yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa ise yürütülen çalışmalardan dolayı eğitim camiası adına Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’e teşekkür etti.

Üniversitedeki Külliyeye Belediye Eli

TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER, ORYANTASYON EĞİTİMİ İÇİN GİTTİĞİ MESLEK YÜKSEK OKULU’NDA KÜLLİYE İNŞAATINI DA İNCELEDİ. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI ÖDENEĞİYLE BELİRLİ BİR SEVİYEYE GETİRİLEN KÜLLİYE İNŞAATINDA KALAN BÖLÜMLER BELEDİYE TARAFINDAN YAPILACAK.

Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu bünyesinde yapımı devam eden Külliye inşaatı artık Belediye eliyle yürütülecek. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Diyanet İşleri Başkanlığı ödeneği ile belirli bir seviyeye getirilen inşaat alanını inceleyerek Yrd. Doç. Dr. Bülent Cırık’tan çalışmalara ilişkin bilgi aldı.
Daha önce Üniversite ile Belediye arasında yapılan sözlü mutabakat gereği Külliye’nin inşaatının Diyanet İşleri Başkanlığının ödeneğinin harcandıktan sonra Külliye inşaatının geri kalan bölümlerini Belediye eliyle yürütülmesi için proje üzerinde çalıştıklarını söyleyen Başkan Güler, “Mevcut inşaatın geldiği son durumun bugün gözlemi yapıldı. Belediye ekiplerimiz noksan işlerin ve projenin tamamının etüdünü yapacak ve belediye ile üniversite arasında bir protokol yapılacak ve gerekli yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından buradaki inşaatın geri kalan kısmını biz tamamlayacağız. Çünkü bu Külliyenin Tavşanlı’ya ve üniversite gençliğine kazandırılması büyük önem arzetmektedir. Külliye bünyesinde bay ve bayan mescit; konferans salonu, dinlenme ve okuma alanları ve müştemilatı ile tam bir kompleks olacak olan tesis Meslek Yüksek Okulu’na ayrı bir değer katacak; öğrenim alanında öğrencilerimizin beklentilerine cevap verecektir. Bu anlamda geldiğimiz günden itibaren yüksek okulun her türlü ihtiyacında, tesisleşmesinde, etkinliklerinde yanında nasıl yer aldıysak Külliye konusunda da Belediye olarak üzerimize düşeni yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.
Ayrıca külliyenin açılışına 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaralanan gazilerin büyük çoğunluğu davet edilecek.

İçme Suyu’nda Fiziki Gerçekleşme yüzde 75’e Ulaştı

ÇEŞMELERDEN MEMBA SUYU KALİTESİNDE İÇME SUYU SAĞLAYACAK OLAN İÇME SUYU İSALE HATTI ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR. 21 KİLOMETRELİK BORU HATTININ YAKLAŞIK 17 KİLOMETRESİ TAMAMLANDI. BORU DÖŞEME İŞLEMLERİ HERGEÇEN GÜN KAYNAĞA DOĞRU BİRAZ DAHA YAKLAŞIYOR.

30 milyon TL’lik bütçesiyle Tavşanlı’nın 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan İçme Suyu İsale Hattı Projesi kapsamında çalışmalar tüm hızıyla ilerliyor. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Arıtma Tesisi bağlantı vana odasından kaynağa kadar olan 21 kilometrelik boru hattının 17 kilometresinin tamamlandığını belirterek, kalan 4 kilometrelik alanda ise çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

KAPTAJ YAPISININ ÇALIŞMALARI KISA SÜRE İÇERİSİNDE BAŞLIYOR
İçme suyu isale hattında yüzde 75’lik fiziki gerçekleşmenin sağlandığını vurgulayan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Kaynağından poletlen borularla alınacak olan suyu, kısa süre içerisinde inşasına başlanacak olan kaptaj yapısında toplayarak ordan da isale hattına vereceğiz. Bu çalışma projenin son kısmını oluşturuyor” dedi.

12 MİLYON METREKÜP SU DEPOLAYABİLECEĞİZ
Çalışmaların tamamlanması ve projenin hayata geçmesiyle birlikte yılda 14.6 milyon metreküp su temin edileceğini ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, ayrıca 12 milyon metreküp de su depolanabileceğini kaydetti.

PROJE KAPSAMINDAKİ DİĞER YAPI VE BİNA ÇALIŞMALARI
Diğer taraftan depo, debimetre odası ve klor binasından oluşan yapı inşaatının ise tamamlanmak üzere olduğunu dile getiren Başkan Güler, “Suyun basıncını düşürmek için inşaatına başladığımız basınç odası yapısını da tamamladık. İşlerimiz beklenenden daha hızlı ilerliyor. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun büyük destek verdiği projemiz ile artık çeşmelerden memba suyu akacak. Göreve geldiğimden bu yana hayalim olan içme suyu projemiz Tavşanlı’mıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

ATABAY’DAN YERİNDE İNCELEME
Tavşanlı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Atabay da, İçme Suyu İsale Hattı Projesinin yüklenici firması Gelişim İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Durdu Yıldırım ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi.

OSB’de Yeni Yatırım

MAKASÇILAR – CEVAHİR PROJE ORTAKLIĞIYLA TAVŞANLI’DA ÇATI PANELİ ÜRETİMİ YAPILMASI İÇİN KOLLAR SIVANDI. İLK ÜRETİM OSB’DEKİ MEVCUT FABRİKADA 10 GÜN İÇERİSİNDE BAŞLAYACAK. ÖTE YANDAN YENİ FABRİKANIN TEMELİ İSE 2 AY İÇİNDE ATILACAK. HER İKİ PROJE İLE TOPLAM 500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK.

Tavşanlı’da istihdamın lokomotifi haline gelen OSB için yapılan yatırımlar devam ediyor. Son olarak Makasçılar Metal San. ve Tic. Ltd. Şti. ile Cevahir Proje ortaklığı, ilçede çatı paneli üretimi için fabrika açıyor.

TOPLAM 500 KİŞİYE İSTİHDAM İMKANI DOĞACAK
10 gün içerisinde OSB’deki mevcut bina içerisinde 40 kişilik istihdamıyla ilk üretim başlayacak. Makasçılar ve Cevahir Proje Ortaklığı yeni fabrikanın temelini ise 2 ay gibi kısa süre içerisinde atmayı planlıyor. Bu fabrikada istihdam sayısı 350’yi bulacak. Her iki fabrikada üretime başladığında toplam 500 kişilik yeni bir istihdam imkanı doğacak.

BAŞKAN GÜLER’İ ZİYARET
Cevahir Proje Ortaklığı adına Belediye Başkanı Mustafa Güler’i ziyaret eden Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Demirhan ile Zafer Yağar, Başkan Güler ile istişarelerde bulundu.
Tavşanlı Belediyesi olarak ilçeye katma değer sağlayacak her projenin yanında olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı’ya yatırım yapmak isteyen tüm işadamlarına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
OSB’nin ilçenin istihdamında lokomotif görev üstlendiğini vurgulayan Başkan Güler, “Özellikle gençlerimize iş imkanı sağlayacak olan bu yatırımları destekliyoruz. OSB’miz Makasçılar-Cevahir proje ortaklığı ile yeni bir fabrika daha kazanıyor. Yatırımların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak’tan Belediyemize Ziyaret

HAZİRAN AYINDA GÖREVE BAŞLAYAN TKİ GENEL MÜDÜRÜ ÖMER BAYRAK BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA GÜLER’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ. İKİLİ KURUMLAR ARASINDA SÜRDÜRÜLEN PROJELER HUSUSUNDA GÖRÜŞ ALIŞ VERİŞİNDE BULUNDU

TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti. 5 Haziran’da görevine başlayan ve bir dönem Çayırhan Belediye Başkanlığı da yapan Ömer Bayrak, sabah saatlerinde Tunçbilek’e giderek GLİ’ye bağlı birimleri gezdi. Burada işçilerle sohbet eden Genel Müdür Ömer Bayrak açık ocak madenlerinde kullanılan dev iş makineleri wabco komyon kullanarak hafriyat çalışmalarına katıldı.

Öğleden sonra mesaisini ziyaretlere ayıran Ömer Bayrak, Tavşanlı Belediyesine gelerek Başkan Mustafa Güler ile sohbet etti. Ziyarete GLİ yönetim kadrosu, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Özden ile İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Ali Akar’da katıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Güler, kömür madenlerinin ve dolayısıyla  GLİ’nin Tavşanlı için önemini hatırlatarak her konuda kurumun arkasında olduklarını kaydetti. Başkan Güler “Genel Müdürümüz Ömer Bayrak  beye nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Yakın zamanda başladığı görevinin hayırlar getirmesini, başarılarını arttırmasını temenni ediyorum. Kömür bizim can damarımızdır. Bir emekli şehri olan Tavşanlı’da bir çok aile ekmeğini Tunçbilek’te kazandı. Tavşanlı Belediyesi olarak GLİ İşletmemizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi

Daha sonra TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak ile Belediye Başkanı Mustafa Güler iki kurum arasında sürdürülen projeler hususunda görüş alış verişinde bulundu. Genel Müdür Ömer Bayrak Linyit kömürü açısından Tavşanlı havzasının çok değerli olduğunu ifade ederek sık sık Tavşanlı’yı ziyaret edeceğini belirtti.

Ömer Bayrak’ın Tavşanlı temasları AK Parti İlçe Başkanlığı ziyaretiyle sona erdi. Bayrak geçtiğimiz hafta göreve başlayan Nejat Tülek ve ekibine başarılar diledi.

Başkan Güler “2019 İçin Canla Başla Çalışmalıyız”

BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER MECLİS ÜYELERİYLE BERABER AK PARTİ 6. OLAĞAN KONGRESİNDE GÖREVE GETİRİLEN NEJAT TÜLEK VE EKİBİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU. BAŞKAN MUSTAFA GÜLER, NEJAT TÜLEK’İN HER ZAMAN DESTEKÇİSİ OLACAKLARINI SÖYLEYEREK 2019 BAŞKANLIK SEÇİMLERİNE DİKKAT ÇEKTİ. BAŞKAN GÜLER “HEDEFLERİMİZE ULAŞMADA KESKİN VİRAJ 2019 SEÇİMLERİDİR. BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMADAN CANLA BAŞLA ÇALIŞMALIYIZ” DEDİ  

Tavşanlı Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı öncesinde Belediye Başkanı Mustafa Güler önderliğinde AK Partili meclis üyeleri geçtiğimiz hafta yapılan kongrede göreve getirilen AK Parti İlçe Başkanı Nejat Tülek’i ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini sundu. Meclis üyeleriyle birlikte AK Parti teşkilat binasına giden Başkan Mustafa Güler, Nejat Tülek ve yönetim kadrosunda bulunan partililere başarılar diledi. Yapılan konuşmalarda büyüyen ve güçlenen Türkiye’nin hedeflerine vurgu yapılarak Tavşanlı siyasetinin vizyonuna vurgu yapıldı. Öne çıkan söylem ise birlik ve beraberlik ilkeleri oldu. Belediye Başkanı Mustafa Güler konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Geçtiğimiz hafta yapılan olağan kongremizde genel merkezimizin görevlendirmesiyle ekibiyle beraber göreve gelen Nejat Tülek abimize hayırlı olsun. Ülkemiz olağanüstü şartlardan geçiyor. 15 Temmuz hain darbe girişimiyle beraber liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin egemen güçler tarafından nasıl engellenmek istendiğinin farkındayız. Şimdi bu hedeflere ulaşmak adına önümüzde kritik viraj 2019 seçimleridir. Bizler canla başla çalışarak, birlik ve beraberliğimizi bozmadan yolumuza devam etmeliyiz. Son kongreler öncesinde AK Parti’de de çatlak sesler var, ayrılıklar var deniliyordu. Ancak son yapılan kongreler de partimizin vizyonuna, misyonuna, davasına ve de hedeflerine doğru gidilen yolda doğru kararlar alınarak bu söylemlerin doğru olmadığı tüm Türkiye’ye ve dünyaya ilan edilmiştir. Nejat başkanımız kongrede son derece duygusal ama temel ilkeleri ön planda tutan bir konuşma yaptı. Kendisinin 3 yıllığına bu göreve atanmasının temel sebebi de birlik ve beraberliğin güçlendirilmesidir. Burada bizlere düşen görev kendisine yardım edip, yükünü hafifletmektir. O gün söylediğim gibi her zaman Nejat Tülek başkanımızın yanında olacağım. Partimizin kurucu kadrosunda olan birisi olarak Genel Başkanımıza nasıl saygı ve sevgi duyuyorsak, burada o makamı temsil eden Nejat başkanımıza da saygı duymak zorundayız. İnanıyorum ki 2019 seçimlerine kadın kolları, gençlik kolları, yönetimiyle, belediyesiyle Tavşanlı geneline hizmet etmek, ülke hedeflerine ulaşmak için canla başla çalışmalıyız. Tekrar Nejat Tülek ve ekibine üstün başarılar diliyorum”

Belediye Başkanı Mustafa Güler’den sonra söz alan AK Parti İlçe Başkanı Nejat Tülek de yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek yönetimde ki arkadaşlarını tanıttı. Nejat Tülek burada yaptığı konuşmada Başkan Mustafa Güler’e desteğinden dolayı teşekkür ederek “Bildiğim doğruyu yapacağıma inanın. 2001 yılında bu partiyi kurduğumuzda bir tane üyemiz yoktu. Genel başkanımız siyasi yasaklıydı. Muhtar bile olamaz manşetleri atılıyordu. Yani ne olacağımız belli değildi. Bugünün yöneticileri, partimizin gönüllüleri çok şanslı. Genel başkanımız Cumhurbaşkanı, çalışma ortamları çok daha iyi noktada. Gece gündüz bu davaya hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağım. Tüm partililere buradan tekrar seslenmek istiyorum. Gördüğünüz bir yanlış olursa beni uyarın, dedikodu yapmayalım. Bunu yaparsak davamızı sorgulamış oluruz, partimize zarar vermiş oluruz. Yöneticilerimizi korumak ve kollamak zorundayız. Kimseye lafını ettirmeyeceğiz. Birlik ve beraberliğimizi bozmadan, partimizi büyüteceğiz. AK Parti büyüdükçe ülkemizde büyür. Zaman benim oğlum kızım işe giremedi, yolum yapılmadı devri değildir. Önceliğimiz hedeflerimize ulaşmada keskin viraj olan 2019 seçimleridir. Belediye Başkanımız ve meclis üyelerimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor, kongremizin yeniden hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı

AK Parti ilçe başkanı Nejat Tülek Pazartesi gününden itibaren iade-i ziyaretlere başlayacağını, ilk ziyaretini de Belediye Başkanı Mustafa Güler’e yapacağını kaydetti.