Minik Yıldızlar’dan Örnek Kampanya

ÖZEL YILDIZ EĞİTİM KURUMLARI ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ PET ŞİŞE VE KAPAK TOPLAMA KAMPANYASI BAŞLATTI. MİNİKLERİN BAŞARILI ÇALIŞMASI TAKDİR TOPLADI.

Çevreye olan duyarlılığı ile bölgenin dikkat çeken Belediyeleri arasında yer alan Tavşanlı Belediyesi’nin çalışmalarına Özel Yıldız Eğitim Kurumları’nın minik öğrencilerinden destek geldi. Kurumun Ana Sınıflarında eğitim alan 70 öğrenci tarafından başlatılan pet şişe ve kapak toplama kampanyasında kısa sürede başarılı  sonuçlar alındı. Bu sayede öğrenciler hem çevre bilinci kazanmış oldu, hem de engelli bir vatandaşımızın tekerlekli sandalye ihtiyacına destek verdi.

Bu çalışma karşısında Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler kurumun idareci ve öğretmenlerini tebrik ederek Ana Sınıfı’na teşekkür belgesi gönderdi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Hasan Hüseyin Akkaya tarafından iletilen belgede “Çevre Dostu Okuldasınız” sloganı ön plana taşındı. Akkaya “2018’in Mayıs ayında 8.sine hazırlandığımız Çevre Şenliği bir çok şehre örnek oldu. Belediye Başkanımız bu projesiyle yılın başarılı Belediye Başkanları ödülüne layık görüldü. Belediyemiz ilçemizin temiz ve düzenli olmasına büyük önem vermektedir. Özellikle minik yavrularımıza vereceğimiz eğitimle geleceğimizin daha bilinçli ve duyarlı olacağına inanıyoruz. Bu nedenle çocuklarımızı bu kampanyaya teşvik eden öğretmen, velilerimiz ve miniklerimize başkanımız adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu

Özel Yıldız Eğitim Kurumları Müdürü Rabia Yıldız Degeç ise eğitimin sadece sınıfta değil, hayatın her alanında verilmesi gerektiğini ifade ederek, bu tür sosyal projeleri önemsediklerini, Belediye Başkanı Mustafa Güler’e de desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini kaydetti.