Güreş Hazırlıkları Tam Gaz Devam Ediyor

TAVŞANLI BU SENE 2.’KEZ PEHLİVANLARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK. 3 EYLÜL’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN 2. YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ İÇİN ŞABAN DEDE MESİRE ALANI’NDA BAŞLATILAN ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.

Tavşanlı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu ile 3 Eylül Leblebi ve Kömür Festivali etkinlikleri kapsamında 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri de gerçekleştirilecek. 
İlki geçen sene gerçekleştirilen ve Tavşanlılıların yoğun ilgi gösterdiği Yağlı Pehlivan Güreşleri, Belediye Başkanı Mustafa Güler’in talimatıyla geleneksel hale getirildi.
3 Eylül’de yapılacak olan 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri için Şaban Dede Mesire Alanı’nda başlatılan çalışmalar, zamanında yetiştirilmesi için tam gaz devam ediyor.
Belediye ekipleri hummalı bir çalışmayla soyunma ve duş alanları inşa ediyor. Özel çim ile kaplanan güreş sahasının arka tarafına yapılan tesis 3 Eylül’e hazır hale getirilecek.
Geçtiğimiz yıl yapılan güreşlerin baş pehlivan kategorisinde Kırkpınar’ın baş pehlivanları Recep Kara ile Fatih Atlı kozlarını paylaşmış, rakibini yıkan Fatih Atlı 1. Tavşanlı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin baş pehlivanı unvanını elde etmişti.
Etkinliğin güreş ağası ise Tavşanlılı iş adamı Hakan Şahin olmuştu.