Çukurköy Gençlik Merkezi’nden “Bağımlılık” Konferansı

 

ÇUKURKÖY’DE BİR SÜREDİR KULLANILMAYAN VAKIF BİNASI GERÇEKLEŞTİRİLEN TADİLAT SONRASI GENÇLİK MERKEZİ OLARAK HİZMET VERMEYE BAŞLADI. BURADA ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN ETKİNLİKLER DÜZENLENEREK KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTULMASI HEDEFLENİYOR.

Çukurköy mahallesinde yaklaşık altı ay önce kurulan Çukurköy Gençlik Merkezi ilk programını gerçekleştirdi. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Jandarma Komutanı Tuğrul Demiryürek, İlçe Müftüsü Hüseyin Aksoy, AK Parti İlçe Başkanı Nejat Tülek, MHP İlçe Başkanı Hasan Aydoğan ve mahalle sakinlerinin katıldığı programda gençler için bağımlılık konulu konferansta verildi. Konferansın konuşmacıları Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden Yavuz Doğanay ve Esentepe Cami İmam Hatibi Nuri Gürcan oldu. Çanakkale konulu tiyatro gösterisinin ardından Tavşanlı Müftüsü Hüseyin Aksoy’un hatim duasıyla program sona erdi.

Gençleri bir araya toplayarak boş zamanlarında kişisel gelişimlerine yön verecek etkinlikler, gitar, bağlama, tiyatro gibi hobileri aşılamak isteyen Gençlik Merkezi kurum amirlerine teşekkür ederken mahalle sakinlerinden de destek istedi. Çanakkale başta olmak üzere 15 Temmuz darbe girişimi ve terörle mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimizin anıldığı programda konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler, bu tür organizasyonların desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi. Başkan Güler “Biz cihat ruhunu elimize silah alarak yaşamaktan ziyade Selçuklu, Osmanlı devleti dönemlerinde atalarımızın yaptığı gibi Peygamber efendimizin yolundan giderek hitapla, davranışlarımızla, adaletle  en önemlisi de örnek insan olmayla yaşamalıyız. Dünyaya bu duruşla meydan okumalıyız. Diğer taraftan Kıyamet gününde sorgu sual başladığında Cenabı Allah bizi emanet verdiği bedenimiz içinde sorguya çekecek. Rabbimize bize verdiği bu sağlıklı beden için her dakika şükretmeliyiz. Bu anlamda gençlerin düzenlediği bağımlılık konusundaki programlarından dolayı teşekkür ediyorum. Belediye olarak gençlerin her türlü etkinlik ve çalışmalarına destek olacağız. Çukurköy halkının da bu çocukların yanında olacağından şüphem yok” ifadelerini kullandı