Başkan Güler İftarda Esnaflarla Buluştu

TAVŞANLI TERZİLER, TUHAFİYECİLER, KONFEKSİYONCULAR VE AYAKKABICILAR ESNAF ODASI’NIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR PROGRAMINA KATILAN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER, “BUGÜN BURADA BELEDİYE’Yİ TEMSİLEN SİZİN ARANIZDA BULUNMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM” DEDİ. BAŞKAN GÜLER AYRICA BAYRAM PAZARININ İSE SALI GÜNÜ İTİBARİYLE İLÇE MERKEZİNDE KURULACAĞINI BİLDİRDİ.

Tavşanlı Terziler, Tuhafiyeciler, Konfeksiyoncular ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası; üyelerine yönelik olarak iftar programı düzenledi.
İftara Belediye Başkanı Mustafa Güler, Türkiye Terziler Federasyonu Başkanı Sinan Turhan, Kütahya Esnaf Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit, Tavşanlı Terziler, Tuhafiyeciler, Konfeksiyoncular ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Halil Sezer, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve oda üyesi esnaflar katıldı.
Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Tavşanlı Belediyesi’ni temsilen sizlerin arasında bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün burada Ramazan ayının bereketi olan birlik ve beraberlik örneği sergileniyor. Ben şimdiden önümüzdeki Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramı’nızı tebrik ediyor, ayrıca 24 Haziran’daki Türkiye bayramınızı da kutluyorum” ifadelerini kullandı.

BAYRAM PAZARI SALI GÜNÜNDEN İTİBAREN KURULACAK VE 3 GÜN SÜRECEK
Pazarcı esnafının talebi doğrultusunda bayram pazarı uygulamasını da planladıklarını dile getiren Başkan Güler, “Biz idarecilerin esnaflar arasındaki dengeyi korumak gibi bir görevi var. Ayrıca bu vicdani bir husus. Buradan pazarcılık yapan esnaf kardeşlerimize müjde vermek istiyorum. Mübarek Ramazan bayramı öncesi Salı gününden başlamak üzere 3 gün boyunca pazarcı esnaf kardeşlerimiz şehir merkezinde Pazar açabilirler” dedi.
Ayrıca Tavşanlı Terziler, Tuhafiyeciler, Konfeksiyoncular ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Halil Sezer; Belediye Başkanı Mustafa Güler, Türkiye Terziler Federasyonu Başkanı Sinan Turhan ve Kütahya Esnaf Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit’e günün anısına hediye takdim etti.