Bakan Eroğlu’ndan DSİ’ye İçme Suyu’nu Hızlandırın Talimatı

AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILMAK ÜZERE KÜTAHYA’YA GELEN BAKAN VEYSEL EROĞLU, DSİ’YE “BURADAKİ İÇME SUYU PROJESİNİ RAMAZAN SONUNA KADAR YETİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARINIZI HIZLANDIRIN” TALİMATI VERDİ.

Kütahya’da 161 milyon TL yatırım bedelli 8 adet tesisin temelini atarken bir tesisin de açılışını gerçekleştirmek üzere Kütahya’ya gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu burada yaptığı açıklamada içme suyu projesinin Ramazan sonuna kadar yetiştirilmesi için DSİ Genel Müdürü Murat Acu’dan çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Projenin bitiş tarihi yıl sonu olmasına rağmen daha önce müteahhit firmayla görüşerek öne çekildiğini vurgulayan Bakan Veysel Eroğlu, “Aslında bu bizim için zor bir çalışmaydı. Oradaki fiziki yapı ile orada bulunan özel tesisler gibi bazı sorunlar vardı. Bürokratlarımız ve çalışkan başkanımız Mustafa Güler’in gayretleriyle bütün sorunları aşarak kaynağa ulaştık. Ramazan sonunda buranın faaliyete geçmesi için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

“TAVŞANLI’NIN DİNAMİK VE ÇALIŞKAN BİR BAŞKANI VAR”

Fahri hemşehrisi olan Tavşanlı için elinden gelen tüm desteği verdiğini söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Tavşanlı’nın zaten dinamik ve çalışkan bir başkanı var. Memba kalitesinde olacak bu suyumuz ilçemize hayırlı olsun. Bu vesileyle tüm Tavşanlılı hemşehrilerime selamlarımı iletiyorum” dedi.

Bakan Eroğlu’nun konuşmasının sonunda, “Bakarsınız Tavşanlı’nın dinamik Başkanı bu memba suyunu şişeleyip tüm Türkiye’ye pazarlar” şeklindeki esprisi salondakileri tebessüm ettirdi.