Göbel’de Atık Su Arıtma Tesisi Kuruldu

MALİYETİN %60’NI ZEKA KARŞILADI

BAŞKAN MUSTAFA GÜLER “ TESİSLERİMİZDE ÇEVRE ADINA KIYMETLİ BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK. TURİZM ALANINDAKİ YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

TAVŞANLI BELEDİYESİ GÖBEL TERMAL TESİSLERİ’NDE ATIK SU ARITMA TESİSİ KURDU. GEÇTİĞİMİZ YIL TEMMUZ AYINDA PROTOKOLÜ İMZALANAN TESİSİN %60’LIK MALİYETİNİ ZAFER KALKINMA AJANSI (ZEKA) KARŞILADI.

Tavşanlı Belediyesi Göbel Termal Tesisleri’ndeki yatırımlarına devam ediyor. Belediye Başkanı Mustafa Güler’in talimatıyla geçtiğimiz yıl projelendirilen Atık Su Arıtma Tesisi’nin inşaatı tamamlandı. “Proje Senden Destek Bizden” sloganıyla faaliyetlerini sürdüren Zafer Kalkınma Ajansı’nın destek verdiği proje sayesinde Göbel’de bulunan apart dairelerin ve tesislerin atık suları temizlenerek doğa bırakılacak.

Toplam 278 bin TL’ye mal olan Evsel Atıklar Biyolojik Arıtma Sistemi mobil olma özelliğiyle de dikkat çekiyor. 1000 kişi kapasiteli tam otomasyon sistemine sahip tesis günlük 200 m3 suyu arıtacak. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Mustafa Güler ” Zafer Kalkınma Ajansı’yla yaptığımız protokol sonrasında Göbel tesislerimiz için hazırlanan projemizi tamamladık. Yüklenici firma bugün işlerini tamamlıyor. Testlerimizi yaptıktan sonra devralıp kısa sürede faaliyete geçireceğiz. Bu sayede apart dairelerimizdeki evsel atıkları temizleyerek doğaya bırakacağız. Göbel Termal Tesislerimizde çevre adına kıymetli bir projeyi hayata geçirdiğimize inanıyorum. Bu vesileyle Turizm alanında Kütahya ve Tavşanlı’mıza değer katmış oluyoruz. Zafer Kalkınma Ajansı’na da verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi