Göbel 1 Haziran’a Hazırlanıyor

TURİZM İÇİN 4 BAKANLIK BİRLİKTE ÇALIŞTI

BAŞKAN MUSTAFA GÜLER;

“KORONAYLA MÜCADELEMİZ SÜRERKEN TURİZM MERKEZİMİZ GÖBEL TERMAL TESİSLERİNİ DE BAKANLIKLARIMIZIN BELİRLEDİĞİ KRİTERLERDE 1 HAZİRAN’A HAZIRLIYORUZ. MİSAFİRLERİMİZİ TEMİZ VE HUZURLU BİR ORTAMDA AĞIRLAYACAĞIZ”  

Koronavirüsle mücadele eylem planı dahilinde kapatılan işletmelerin başında gelen turizm alanlarının 1 Haziran’da açılması planlanıyor. 11 Mayıs’ta AVM, berber. bayan kuaför ve güzellik salonlarının açılmasının ardından gözler turizm sektörüne çevrildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Göbel Termal Tesisleri’ni de kapsayan tatil merkezlerinin 1 Haziran’da misafirlerine yeniden kapılarını açması bekleniyor.

Bu süreçte kapsamlı bir tadilat sürecine giren Göbel’de hamam ve havuzlar elden geçirildi. Badana boya gibi işlerin yapıldığı tesislerde her yer özel dezenfektanlarla temizlendi.

Konaklama alanlarında ise lüks villalar ile 2+1 apartlar rezervasyona hazırlandı.

İhalesi yapılan Butik Otel alanındaki hafriyat çalışmalarında da sona gelindi. Ramazan Bayramı’ndan sonra ilgili firmaya yer teslimi yapılacak ve inşaat sürecine start verilecek. Bu arada piknik sezonunu da düşünen Tavşanlı Belediyesi piknik alanlarını da iki katına çıkartmayı hedefliyor. Kurt dede tarafında çalışmalar devam ediyor.

“GÖBEL 1 HAZİRAN’A HAZIRLANIYOR”

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, salgın hastalıkla mücadelede düşünülerek Göbel’de turizm döneminin başlamasıyla birlikte sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edileceğini, apart ve konaklama alanlarında kalabalık buluşmalara asla izin verilmeyeceğini söyledi.

Başkan Mustafa Güler, “Koronayla mücadelemiz kararlılıkla sürüyor. Kamusal alanların tamamında belediyemiz sorumluluklarını yerine getirmektedir. Bu arada kapanan turizm işletmelerinin 1 Haziran’da yeniden açılması bekleniyor. Tabiki hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Kurallar ve alınan tedbirlerden taviz vermeyeceğiz. Bu dönemde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koordinasyonunda Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Türk Standartları Enstitüsü’nden (TSE) yetkililerinin yanı sıra sektör temsilcilerinin yer aldığı STK’lar sürecin parçası oldu. Sosyal mesafe ve tesislerin doluluk oranları çok önemli. Tesislerimizi kontrollü şekilde %60 doluluk oranıyla çalıştıracağız. Geçmişte bayanlarımızın yaptığı gün, sohbet gibi kalabalıklara asla izin vermeyeceğiz. Hamam ve havuzlarımızı da %60 kapasiteyle çalıştıracak sosyal mesafe kurallarını denetleyeceğiz. Bir aksilik olmaz ve 1 Haziran’da tesislerimiz açılırsa çekirdek ailelerimizi huzurlu ve temiz bir ortamda tatile davet edeceğiz” dedi

 “TESİSLER MAKSİMUM YÜZDE 60 DOLULUKLA ÇALIŞACAK”

Turizm’de normalleşme planına göre tesisler sık sık özel dezenfektanlarla temizlenecek. Tesisler maksimum yüzde 60 doluluk oranıyla çalıştırılacak ve tesislere  gelen tüm misafirlerin ateşi ölçülecek. Maske kullanımına dikkat edilecek ve tüm alanlarda sosyal mesafe çizgileri yer alacak. Tesis içindeki çeşitli noktalara virüse karşı uyarıcı tabelalar eklenecek.

ODALAR 12 SAAT BOŞ BIRAKILACAK”

Tesis genelinde insan temasının yoğun olduğu yüzeyler, kapı kolları, dokunmatik ekranlar, kontrol panelleri, tezgâh üstleri, kafeterya, tırabzanlar, el yıkama istasyonları ve tuvaletler düzenli olarak dezenfekte edilerek kayıt altına alınacak. Odalar 12 saat boş bırakılacak. Oda temizliğinde görevli personel çalışırken kişisel koruyucu malzeme kullanacak.