Cumhurbaşkanlığı’ndan Staj Seferberliği Projesi…

22 ŞUBAT’TA BAŞVURULARI BAŞLAYACAK OLAN PROJEYE TAVŞANLI BELEDİYESİ’DE DESTEK VERİYOR. PROJENİN AMACI ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ’NE NİTELİKLİ KURUMLARDA, ÜST DÜZEY MESLEKİ DENEYİM YAŞATMAK.

Tavşanlı Belediyesi bu yıl Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen Kamu Kurumlarında Staj Seferberliğine destek veriyor. Üniversite gençliğinin mesleki kariyerine destek vermek ve deneyim kazanmalarını amaçlayan proje için öğrenciler 22 Şubat tarihinden itibaren  https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden başvuru yapabilecek.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanımız Mustafa Güler şu ifadeleri kullanarak gençleri başvuru yapmaya davet etti; “ Staj Seferbirliği Projesi üniversitelerde eğitim gören ve staj yaparak deneyim kazanmak isteyen öğrencilerin liyakat ilkelerine dayalı ve fırsat eşitliği sağlayan Kariyer Kapısı platformu üzerinden staj imkânı yakalamasına olanak sağlamaktadır. Platform üzerinden açılan ilana başvuran adaylar, Akademik / Mesleki, Sanatsal / Sosyal ve Sportif Yeterlikleri üzerinden değerlendirilecektir. Staj Seferbirliği Projesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, Bakanlıklarımız, Bakanlıklarımıza bağlı, ilgili, ilişkili kuruluşlar ve özel sektörden gönüllü işverenlerimizin işbirliğinde, üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanan Staj Seferbirliği Projesidir. Burada amaç şeffaf, izlenebilir ve yenilikçi değerleme yöntemi ile kariyer olanaklarına erişimde fırsat eşitliğinin desteklenmesi, staj imkânının zorunlu staj gerektiren teknik bölümlerle sınırlı kalmayıp tüm bölümlere yaygınlaştırılması, kamu ve özel sektördeki staj imkanlarının tüm üniversiteli gençler için ulaşılabilir hale getirilmesidir. Bu seferberliğe bizde Tavşanlı Belediyesi olarak destek veriyoruz. Gençlerimiz başvurularını 22 Şubat 2021 tarihinden itibaren yapabilir”