Başkan Ali Kemal Derin yardımcılarını açıkladı

AZİZ SOLMAZ VE İRFAN GÜLEÇ YENİ DÖNEMDE BELEDİYE BAŞKANI ALİ KEMAL DERİN’İN YARDIMCILIĞINI YÜRÜTECEK.
31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından halkın teveccühüyle belediye başkanlığı görevine başlayan Ali Kemal Derin yeni dönemde kendisine yardımcılık görevini üstlenecek isimleri de belirledi. Buna göre Belediye Meclis üyeleri Aziz Solmaz ve İrfan Güleç, başkan yardımcılığı görevlerine atandı.
Belediye Başkanı Ali Kemal Derin, Aziz Solmaz ve İrfan Güleç’in yeni görevlerinin hayırlı olmasını temenni ederek şunları söyledi: “Yeni dönemde birlikte görev yapacağımız başkan yardımcılarımızın atamasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Seçim sürecinde birlikte çalıştığımız ve belediye meclis üyelerimiz Aziz Solmaz ve İrfan Güleç başkan yardımcılığı görevini yürütecek. Aldığımız ve bundan sonraki alacağımız kararlar ilçemize hayırlı olsun. Halkımıza şu sözü veriyorum ki hiç yorulmadan büyük bir enerjiyle şehrimiz için çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.
Öte yandan bugün yoğun bir ziyaret gününü geride bıraktıklarını kaydeden Başkan Derin, “Sağolsunlar halkımız bir kez daha teveccühlerini göstererek makamımızda bizleri ziyaret ediyor. Öyle görünüyor ki bir süre daha bu ziyaret yoğunluğu devam edecek. İlgi gösteren ve başarı dileklerini ileten herkese şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
AZİZ SOLMAZ KİMDİR?
1965 yılı Tavşanlı doğumlu olan Aziz Solmaz ilk orta ve lise öğrenimini Tavşanlı’da yaptı. Tavşanlı Belediyesi’nde; memuriyet, Özel Kalem Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlerinde yaklaşık 25 yıl çalıştı. 2024 Mart ayında yapılan yerel seçimlerde Yeniden Refah Partisi’nden Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Aziz Solmaz evli ve bir çocuk babası.
İRFAN GÜLEÇ KİMDİR?
1981 yılı Tavşanlı doğumlu. İlk orta ve lise eğitimini Tavşanlı’da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliğinde Lisans eğitimi aldı. İş hayatına Bursa’da Uluslararası bir firmada Yatırım Proje Mühendisi olarak devam etti. 2008 yılında Tavşanlı’da inşaat sektöründe SMM Mekanik Proje ve taahhüt işlerinde faaliyet gösteren kendi şirketini kurdu. Halen bu şirketin başında Genel Müdür olarak, görev yapmaktadır. 2009 yılında Saadet partisi İlçe teşkilatında İlçe yönetiminde siyasi hayatına başlayıp 2014 – 2019 yıllarında Belediye Meclis üyeliği yaptı. 2019 yılında Yeniden Refah Partisi İlçe Teşkilatı kurucuları arasında yer aldı. 2024 Mart ayında yapılan yerel seçimlerde yeniden Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. İyi derecede İngilizce bilen İrfan Güleç evli ve bir çocuk babasıdır.