Baikan Güler Esnaf Odalarıyla Buluştu

– KÜTAHYA ESNAF VE SANATKARLARI ODALARI BİRLİĞİNİN DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIDA KONUŞAN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER, BELEDİYE’NİN YENİ DÖNEM PROJELERİ HAKKINDA KISA BİLGİLER VERDİ. BAŞKAN GÜLER, STK TEMSİLCİLERİNE “SÜREKLİ İŞBİRLİĞİ HALİNDE OLALIM” ÇAĞRISI YAPTI.

Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KÜTESOB) tarafından Tavşanlı’da faaliyet gösteren esnaf odalarına yönelik olarak kahvaltılı toplantı programı düzenlendi.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ile Başkan Yardımcıları Naci Erarslan, İsmail Aka ve Mehmet Ali Akar’ın da iştirak ettiği toplantıda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.
Tavşanlı’daki tüm sivil toplum kuruluşlarının birlikte hareket etmesi gerektiğine işaret Belediye Başkanı Mustafa Güler toplantıda Belediye’nin yeni dönem hayata geçireceği projeler hakkında da kısa bilgiler verdi.

– “AKILLI YÖNETİM VE ALDIĞIMIZ EKONOMİK TEDBİRLERLE HALKIMIZA EN VERİMLİ HİZMETİ VERECEĞİZ”
“Ülkemiz çok kritik bir süreçten geçiyor” diyen Başkan Güler, “Emperyalist güçlerin Türkiye üzerindeki hesapları herkes tarafından malum. Ülkemizdeki ana politika; ekonomik ve üretim olarak ileri bir seviye, yatırımların devamının sağlanması ve halka hizmet etmek üzerine kurulu. Bu çerçevede biz de Belediye olarak akıllı yönetim ve aldığımız ekonomik tedbirlerle hizmet ediyoruz. Bu sene önceki yıllardan devreden yatırımlar üzerine çalışıyoruz. Önümüzde Bedesten var. Göbel Termal Tesisleri’mizde butik otel ve yeni tesisleşme çalışmaları planladık. Ayrıca Cumhuriyet Meydanı projemiz için ön hazırlıklara başlamamız gerekiyor. Diğer taraftan ilçe ekonomisinin lokomotiflerinden olan OSB konusunu çok önemsiyoruz. Türkiye’deki tüm OSB’lerin eksik kalan işleri için ayrılmış olan Bakanlık’taki 1 milyon TL’nin tamamını elektrik ihalesi için biz kullanıyoruz. Ayrıca alt yapı ile ilgili 13 milyonluk bütçe de ayrıldı. OSB konusunda tam gaz çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

– “TAVŞANLI; BELEDİYE VE STK’LAR BİRLİKTE OLUNCA DAHA GÜZEL…”
“Tavşanlı; STK’larla birlik olunca daha güzel” diyen Başkan Güler, “STK’lar halkımızı, biz de Belediye olarak hizmeti temsil ediyoruz. Dolayısıyla biz birlikte güzeliz. Tavşanlı’daki her odanın Belediye’mizle işbirliği içerisinde olmasını istiyorum. Bunu da şu an itibariyle başardık. Bu birlik ve beraberliğimiz daim olsun” ifadelerini kullandı.
KÜTESOB Başkanı İbrahim Yiğit ise Tavşanlı Belediyesi ile esnaf odalarının uyum içerisinde çalıştığını söyleyerek, Belediye Başkanı Mustafa Güler’e teşekkür etti.
Yiğit, Başkan Güler’e günün anısına hediye takdim etti.

– BAŞKAN GÜLER’İN 2 GÜNLÜK ANKARA TEMASLARI
– İLLER BANKASI VE OSB TOPLANTILARINA KATILACAK
Başkan Güler, toplantının ardından bir dizi temaslarda bulunmak üzere 2 günü kapsayacak Ankara turuna çıktı. Perşembe günü İller Bankası Yönetim Kurulu toplantısına katılacak olan Başkan Güler, Cuma günü de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın başkanlığındaki OSB’lerin yönetim kurulu başkan ve vekillerinin yer alacağı toplantıya iştirak edecek.