Ankara’da Egem Fuarı’nda Tavşanlı Esintisi

2005 YILINDA KURULAN EGEM PLATFORMU’NCA DÜZENLENEN 12. EGE İLLERİ TÜRKİYE TANITIM GÜNLERİ’NDE TAVŞANLI BELEDİYESİ’DE YERİNİ ALDI. 28 KASIM’DA ANFA ALTINPARK FUAR VE KONGRE MERKEZİ’NDE BAŞLAYAN FUAR 1 ARALIK PAZAR GÜNÜ SONA ERECEK.

Ankara’da faaliyet gösteren Ege illerinin vakıf ve dernekleri tarafından Egem Platformu’nca gerçekleştirilen 12. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri bugün saat: 12.30’da kapılarını Ankaralılara açtı.

Siyasi parti liderleri, Egeli bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar ve iş adamları tarafından açılışı gerçekleştirilen fuarda her yıl olduğu gibi Tavşanlı Belediyesi’de yerini alarak ilçemizin tanıtımını yapıyor. Tavşanlı stantında Göbel Termal Tesisleri, Tavşanlı Leblebisi ve  Üretici Kadınlar Birliği tarafından açılan tezgahlarda yöresel giyim, süs ve yiyecek ürünleri tanıtılıyor.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, bu tür organizasyonlar sayesinde ilçenin turizm ve  kültürel değerlerine katkıda bulunduklarını söyledi. Başkan Güler “Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve İstanbul gibi illerde organize edilen fuarlarda yerimiz alarak Tavşanlı’nın misafirperverliğini, tarihini, kültürünü, turizmini, termal ve mutfak zenginliklerini sergiliyoruz. Göbelimiz, leblebimiz ve kilitlerimiz ilgi çeken unsurlar oluyor. Ankara’da yaşayan hemşehrilerimizi tanıdıklarını da yanlarına alarak hafta sonunda ANFA Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi’nde ki standımıza davet ediyorum. Bu tür organizasyonlarda Tavşanlı Belediyesi olarak yerimizi almayı sürdüreceğiz ” diye konuştu