Amatörlere Karakova’da Profesyonel Tesis

TAVŞANLI BELEDİYESİ VE SPOR TOTO TEŞKİLATININ ORTAKLAŞA PROJELENDİRDİĞİ KARAKOVA SEMT SAHALARINDAKİ ÇALIŞMALAR SPOR SEVERLERİ HEYECANLADIRMAYA YETİYOR. YÜKLENİCİ FİRMA ÇALIŞMALARINI EYLÜL AYI SONUNDA TAMAMLAMAYI HEDEFLİYOR.

Amatör futbolun kalbi Karakova Semt Sahaları’nda Mayıs ayında başlatılan yenileme, tribün ve sosyal yapı çalışmalarında yavaş yavaş sona gelindi. İlçemizde faaliyet yürüten futbol takımlarıyla okul takımlarının müsabakalarını oynandığı semt sahaları 2018-2019 futbol sezonunda hizmete açılacak.

Tavşanlı Belediyesi ile Spor Toto Teşkilatının üstlendiği proje kapsamında ihaleyi alan firma iki sentetik sahanın birini tamamlarken, diğerinde de halı serme aşamasına geldi. Tribünlerinde monte edildiği Karakova da 710 m2 alanda soyunma odaları, hakem odası ve büfe yapım işinde de kaba inşaat bitirilerek ince işçiliğine geçildi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Amatör futbol takımlarımız her zaman rekabetçi bir yapıya sahip. Kütahya geneline bakıldığında müsabakaların neredeyse yarısı Tavşanlı’da oynanıyor. Bu bağlamda bizde futbol tutkunu vatandaşlarımız için Karakova’da uzun yıllar ihtiyaca cevap verebilecek proje hazırlayarak yaz başında çalışmalara başladık. Maliyetin yarısını Spor Toto Teşkilatımız, yarısını da biz karşılıyoruz. İki çim sahadan birisini sentetik sahaya dönüştürdük. Yıpranan sentetik sahayı da yeniledik. Tüm alan elden geçirildi. Tribün konusunda da 3 sahamıza birden modern tribünler inşa ettik. Bu arada sporcularımız ve hakemlerimizin kullanacağı sosyal donatıda çalışmaların sonuna gelindi. 2018-2019 futbol sezonunda Karakova Semt Sahalarımız sil baştan yenilenmiş yüzüyle spor severlere hizmet verecek. Şimdiden halkımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı