3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ TAVŞANLI’DA RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU. MÜLAYİM DEDE ÖZEL EĞİTİM VE UYGULAMA OKULU ÖĞRENCİLERİNİN HAZIRLADIĞI GÖSTERİLER İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Tavşanlı Kaymakamlığı, Tavşanlı Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beyazay Engelliler Derneği’nin katkıları ile Mülayim Dede Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan, “Aşmak İçin Hareket” etkinliği yoğun ilgi gördü.
Mülayim Dede Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun öğrencilerinin hazırladığı birbirinden renkli gösteriler izleyicilerden tam not aldı.

– SALONDAKİLER ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİLERİNİ DAKİKALARCA AYAKTA ALKIŞLADI
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam etti.
Oynadıkları halk oyunuyla izleyenlerin gönlünü fetheden engelli öğrenciler ayrıca şarkılar da söyledi.
Sportif gösterilerde de bulunan öğrencileri salondakiler dakikalarca ayakta alkışladı.
Burada bir konuşma yapan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, engelli durumdaki çocuklarına sabırla bakan aileler ve eğitimlerini üstlenen öğretmenlerini tebrik etti.
Başkan Güler, “Engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyorum. Bizler belediye olarak her zaman bu kardeşlerimizin yanındayız. Kendilerini asla yalnız hissetmemelerini her fırsatta dile getiriyorum” diye konuştu.
Bu kardeşlerimizin hayatını idame ettirebilmeleri için ailelerine büyük sorumluluk düştüğüne işaret eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Engelli ailelerine can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Üstlendikleri sorumluluk son derece takdire şayandır. Allah kendilerinden razı olsun. Kendilerine sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı.

– 8 ENGELLİ VATANDAŞA TEKERLEKLİ SANDALYE HEDİYE EDİLDİ
Öte yandan Tavşanlı Belediyesi tarafından Hanife Öner, Ali Yılmaz, Seniye Sarıfedai, Şerafettin Sönmez, Vesile Baş, Hayriye Akkaya ve Ahmet Tuncay Deniz’e akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.
Kadir Uluçay’ın sandalyesi ise Kaymakam Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Arslancı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Özden tarafından evinde teslim edildi.