– ÖNCELİKLİ KURAL; SOSYAL MESAFE VE MASKE…
TAVŞANLI’DA BAYRAM PAZARI BUGÜN KONFEKSİYON VE GIDA ÜZERİNE AÇILAN TEZGAHLARLA BAŞLADI. PAZARA GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR SIKI DENETİME ALINIRKEN ÖNCELİKLİ KURAL SOSYAL MESAFENİN KORUNMASI VE MASKE KULLANIMI OLDU. MASKESİZ SOKAĞA ÇIKANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANIYOR.

Ramazan Bayramı’nın yaklaştığı şu günlerde Tavşanlı’da geleneksel bayram pazarı bugünden itibaren vatandaşlara hizmet vermeye başladı. İki gün açık kalacak pazarda koronavirüs tedbirleri kapsamında sıkı denetimler yapılıyor.
Polis ve Zabıta ekipleri pazara giren tüm insanların ateşini ölçerken, 60 yaşın üzerindeki vatandaşlarla, gençlerin kimlikleri kontrol ediliyor. Kısıtlama kapsamında bulunanlar idari pazara cezasının ardından evlerine gönderiliyor.
Pazarda taviz verilmeyen konulardan biriside maske kullanımı. İlçe genelinde maskesiz sokağa çıkmak yasaklanmıştı. Güvenlik ekipleri maskesiz dolaşan vatandaşlara idari para cezası uygularken, bu konunun salgın hastalıkla mücadelede ne kadar önemli olduğunu anlatıyor.
Bu arada meslek kuruluşlarıda sosyal mesafenin önemine vurgu yapmak adına üyelerine sloganlar içeren yelek ve dövizler dağıtıyor. Tuhafiyeciler Odası ile Sebzeciler Odası’nın yetkilileri tek tek tezgahları dolaşarak üyelerine bu kuralın önemini anlatıyor.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, koronavirüs salgının tehlikesine bir kez daha dikkat çekerek vatandaşları uyardı. Başkan Mustafa Güler “Bayram pazarımız kuruldu ve yarında hizmet verecek. Tüm esnafımıza bol kazançlar diliyorum. Hepimiz malum hastalıkla mücadele içerisindeyiz. Her evden sadece bir kişinin pazara çıkarak hızlıca ihtiyaçlarını alarak evine dönmesini istiyoruz. Pazarlarımız kontrol altında ve görevli arkadaşlarımız hiç bir taviz vermeden kuralları uygulayacak. Lütfen sosyal mesafemize dikkat edelim ve maskesiz hiç bir şekilde dışarıya çıkmayalım” ifadelerini kullandı