2019 Yaya Öncelikli Trafik Yılı İlan Edildi

İç İşleri Bakanlığı yılda ortalama 7 bin 400 insanın hayatını kaybetmesine, 300 bin vatandaşın yaralanmasına sebep olan trafik kazalarının önüne geçmek adına çeşitli kampanyalar ve kural değişiklikleriyle önlem almaya çalışıyor.

Bu bağlamda trafik ışığı olmayan yaya yollarında “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edildi.

Bugün 81 ilde eş zamanlı etkinlikler düzenlendi. Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara ve Belediye Başkanı Mustafa Güler başta olmak üzere ilçe protokolü ile öğrenciler Moymul Ortaoklu’nun önünde bir araya gelerek sürücüleri uyardı.

Etkinlik sonunda kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan Mustafa Güler “Bugün sayın kaymakamımız Yüksel Kara, trafik polisi arkadaşlarımız ve öğrencilerimizle beraber sürücüleri Yaya Yollarında önceliğin sürücülerde olmadığını, özellikle okul çevresinde çocuklarımız için daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunduk. Öğrencilerimizin taşıdıkları dövizlerde de çok net mesajlar vardı” diye konuştu

Benzer uygulamaların çeşitli kavşak ve okul önlerinde yıl boyunca devam edeceği bildirildi.