BASIN ve HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ - AZİZ SOLMAZ
   
9
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ: BELEDİYE İLE BASIN VE KAMUOYU ARASINDAKİ KOORDİNEYİ OLUŞTURARAK KARŞILIKLI BİLGİ AKIŞINI SAĞLAMAK, BELEDİYE İLE İLÇE HALKI ARASINDAKİ BİLGİ ALIŞVERİŞİNİ SAĞLAMAK. YAZILI VE SÖZLÜ BASINI TAKİP ETMEK VE BELEDİYEMİZ LEHİNDE VE ALEYHİNDE ÇIKAN HABERLERDEN ARŞİV OLUŞTURMAK. CEVAP VERMEK GEREĞİ DOĞRUDAN BİLGİ VE HABERLERİ BAŞKAN ONAYI İLE GEREKEN YERLERE İLETMEKLE GÖREVLİDİR
YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ - AHMET TURAN
   
7
YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ : 24.12.2004 GÜN ve 25680 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYINLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİREN 5272 SAYILI BELEDİYE KANUNUNUN 48.MADDESİNDE SIRALANAN MÜDÜRLÜKLERDEN OLUP BELEDİYENİN KARAR ORGANLARI OLAN BELEDİYE MECLİSİ VE BELEDİYE ENCÜMENİNİN TÜM TOPLANTILARININ YASALARA UYGUN ve DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE YAPILMASINI SAĞLAMAK BAŞLICA GÖREVİDİR.
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ - MEHMET PALANCI
   
13
   FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ: İLÇEMİZİN SOSYAL YAŞAMINDA ÖNEMLİ YER TUTAN ÜST ve ALT YAPILARIN, HEDEFLENMİŞ İŞ PLAN ve PROGRAM ÇERÇEVESİNDE PLANLANMASI VE UYGULAMASINI GERÇEKLEŞTİRMEK ve TAKİBİNİ SAĞLAMAKLA GÖREVLİDİR.
GELİR MÜDÜRLÜĞÜ - MÜLAYİM DİNÇ
   
5
GELİR MÜDÜRLÜĞÜ: BELEDİYENİN; BELEDİYE KANUNU, BELEDİYE GELİRLERİ KANUNULARINDAN KAYNAKLANAN veya YAPTIĞI İŞ VE HİZMETLERDEN DOĞAN GELİRLERİ (VERGİLER, HARÇLAR, İVAZSIZ BAĞIŞLAR, KİRALAR vb.) Nİ ARAŞTIRMAK, SAPTAMAK TAHAKKUK ve TAHSİL ETTİRMEK, BELEDİYENİN YILLIK GELİR BÜTÇESİNİ HAZIRLAMAK GELİR MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREVLERİ ARASINDADIR.
MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ - MEHMET ALTUN
   
12
HESAP İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ: TAVŞANLI BELEDİYESİ BÜTÇESİNİN HAZIRLANMASI, KESİN HESAP ve DİVAN HESABININ ve MALİ CETVELLERİNİN TANZİMİ, HARCAMALARIN TEDİYESİ,MEMUR VE İŞÇİ BORDROLARININ,ASKER AİLE YARDIMI ÖDENEĞİ, EMEKLİLİK VE SİGORTA İŞLEMLERİNİN VE DİĞER YASAL MÜKELLEFİYETLERİN YÜRÜTÜLMESİ GÖREVİNİ YAPMAKTADIR.
HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ- AV. KAZIM BAYRAM
   

HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ :TAVŞANLI BELEDİYESİ ADINA YARGI MERCİLERİNDE DAVA AÇARAK VE İCRA MERCİLERİNDE TAKİPTE BULUNARAK TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN MENFAATLERİNİ TEMİN ETMEK, TAVŞANLI BELEDİYESİ’NE KARŞI YARGI MERCİLERİNDE AÇILMIŞ OLAN DAVALARDA VE İCRA MERCİLERİNDE YAPILMIŞ OLAN TAKİPLERDE TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN MENFAATLERİNİ KORUMAK, YARGI MERCİLERİNDEN, İCRA DAİRELERİNDEN VE NOTERLERDEN TAVŞANLI BELEDİYESİ’NE YAPILACAK TEBLİGATLARI TAVŞANLI BELEDİYESİ ADINA TEBELLÜĞ EDEREK, HUKUKİ GEREKLERİNİ YERİNE GETİRMEK. TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN İDARİ BİRİMLERİNDEN İSTENİLEN TEREDDÜTLÜ KONULARDA HUKUKİ GÖRÜŞ VERMEK.

DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ - İSMAİL ÇETİN (MÜD.VEK.)
   
10
 DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ: BELEDİYEYE AİT TÜM TAŞITLARIN, İŞ MAKİNALARININ ve TESİSLERİN MAKSİMUM VERİM ALINACAK ŞEKİLDE ÇALIŞTIRILARAK,BAKIMLARININ ,ONARIMLARININ ve İKMALLERİNİN PLANLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLMESİNİ,PARK ALANLARINA KENT MOBİLYALARININ ve ÇOCUK OYUN ALETLERİNİN MONTAJININ ve ONARIMLARININ YAPILMASINI, TÜM HİZMET BİNALARINDA ve PARK ALANLARINDAKİ TESİS ve TESİSATLARDAKİ ONARIMLAR ve BİNA KÜÇÜK ONARIM HİZMETLERİNİN YAPILMASI ve YÜRÜTÜLMESİNİN SAĞLAMAKTADIR.
İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ - AYŞE CEYHAN DÜZGÜN
   
10

İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ; 22.04.2006 TARİH VE 26147 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYINLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİREN BELEDİYE VE BAĞLI KURULUŞLARI NORM KADRO İLKE VE STANDARTLARINA İLİŞKİN ESASLARA UYGUN OLARAK TAVŞANLI BELEDİYE'SİNİN İNSAN GÜCÜ POLİTİKASI KONUSUNDA ÇALIŞMALAR YAPMAK, PERSONELİN ATAMA, NAKİL, SİCİL, TERFİ, İZİN, EMEKLİLİK VB. ÖZLÜK İŞLEMLERİNİ YÜRÜTMEK, HİZMET İÇİ VE DIŞI EĞİTİM KONUSUNDA PROGRAM VE ÇALIŞMALAR YAPMAK, BAŞKANLIK, KANUN, TÜZÜK, YÖNETMELİK, GENEL EMİRLER VE DİĞER MEVZUATA UYGUN OLARAK VERİLEN GÖREVLERİ YERİNE GETİRMEKTİR.

ÇEVRE KOR. KONT. MÜD. H.HÜSEYİN AKKAYA
   
1
BİRİMİMİZ; İLÇEMİZİN TEMİZLİK HİZMETİNİ YÜRÜTEN ÇEVTEM FİRMASININ İŞ PROGRAMINI YAPARAK, İLÇEMİZDE BULUNAN TÜM CADDE VE SOKAKLARIN ÇÖPLERİNİN TOPLATILMASI, BELLİ PERİYOTLARLA YIKANMASI, SÜPÜRGE MAKİNELERİ VE İŞÇİLER MARİFETİYLE SÜPÜRÜLMESİ İŞİNİ YAPTIRMAK, TIBBİ ATIKLARIN KAYNAĞINDA AYRI TOPLANMASINI SAĞLAMAK VE TÜM  BU İŞLERLE İLGİLİ PROGRAMLARI HAZIRLAYIP YÜKLEYİCİ FİRMAYA VEREREK YAPILAN İŞLERİ DENETLEMEK, BELEDİYEMİZE GELEN TEMİZLİKLE İLGİLİ TÜM ŞİKAYETLERİ VE ÖNERİLERİ DEĞERLENDİRMEK, ALTERNATİF ENERJİ VE BİYODİZEL ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ DERNEĞİ (ALBİYOBİR) İLE ANLAŞMA YAPARAK KIZARTMALIK ATIK YAĞLARIN İŞYERLERİNDEN TOPLATILARAK EKONOMİYE GERİ KAZANDIRILMASINI SAĞLAMAK , TAŞINABİLİR PİL ÜRETİCİLERİ VE İTHALATÇILARI DERNEĞİ (TAP-DER) İLE YAPTIĞI ANLAŞMA UYARINCA  MUHTELİF YERLERE ATIK PİL KUTULARI KOYMAK SURETİYLE BU PİLLERİN KAYNAĞINDA AYRI TOPLANMASINI SAĞLAYARAK ÇEVREYE VERİLEN ZARARI ÖNLEMEK, AYRICA UÇKUN KARASİNEK, SİVRİSİNEK VE BUNLARIN LARVALARIYLA MÜCADELE ETMEK AMACIYLA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI YAPMAK, SOKAK KÖPEKLERİNİN TOPLATILMASI, KISIRLAŞTIRILMASI VE AŞILANMA İŞLEMLERİNİN TAKİBİ, BİRİMİMİZİN BAŞLICA GÖREVLERİDİR.
   
 İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ V. - M.ALİ AKAR
   
 İMAR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ: İMAR İŞLERİNDE ; ARSALARIN İMAR DURUMLARI, İMAR ÇAPLARI, KULLANMA İZİNLERİ(OTURMA İZİNLERİ),İMAR PLANLARININ YAPIMI ve DEĞİŞİKLİĞİ İŞLERİ YANI SIRA BELEDİYEYE AİT PROJELERİN TASARLANMASI ve UYGULANMASI İŞLEMLERİ YAPILMAKTADIR.
RUHSAT VE DENETİM MÜDÜRLÜĞÜ V. - AHMET GÖKTÜRK
   
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ; İLÇEMİZDE YAPILAN TÜM BİNALARIN İNŞAAT RUHSATLARININ VERİLMESİ, BİNALARIN İNŞAAT AŞAMASINDA DENETİMİNİN VE KONTROLÜNÜN YAPILMASI VE HER TÜRLÜ İNŞAATIN İMARA UYGUN YAPILAŞMASI İÇİN; KAÇAK VE RUHSATSIZ BİNALARIN DENETİMİNİ YAPAR.
 SU İŞLERİ SERVİSİ - HALİL SARI
   
SU İŞLERİ SERVİSİ: YENİ SU ABONESİ KAYIT İŞLEMLERİ, SU ABONESİ DEVİR İŞLEMLERİ, KİRACI ABONESİ DEVİR İŞLEMLERİ, SU TAHAKKUK İŞLEMLERİ YAPILMAKTADIR.ARITMA TESİSİ-GÖBEL KAPLICASI-SU ŞEBEKESİNİN MALZEME ALIM İŞLERİ ve RESMİ DAİRE SU BORÇLARININ TAHSİLATININ TAKİBİ, ENDEKSLERİN ALINMASI ve FATURALARININ DAĞITIM İŞLEMLERİNİN TAKİBİNİN SAĞLANMASIDIR. TAVŞANLI BELEDİYESİ SU İŞLERİ SERVİSİ ABONELERİN FATURA OKUMA İŞLEMLERİNİ EL BİLGİSAYARLARI İLE HIZLI VE GÜVENİLİR BİÇİMDE DEVREYE ALMIŞ BULUNMAKTADIR.
 İTFAİYE - ABDULLAH CEYHAN ( AMR. VEK.)
   
YANGINLA MÜCADELE VE KORUMA ÇILIŞMALARI , KANALİZASYON , SU BASKINLARI , BACA TEMİZLİGİ , KAPI AÇMA, SULAMA VE YIKAMA İŞLEMLERİNİ TİTİZLİKLE YAPMAKTADIR.
 ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - MUAMMER KESKİN
   
15
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ: 5393 SAYILI KANUNUN 51. MADDESİNDE DE BELİRTİLDİĞİ ÜZERE, BELDEDE ESENLİK, HUZUR, SAĞLIK VE DÜZENİN SAĞLANMASIYLA GÖREVLİ OLUP BU AMAÇLA, BELEDİYE MECLİSİ TARAFINDAN ALINAN VE BELEDİYE ZABITASI TARAFINDAN YERİNE GETİRİLMESİ GEREKEN EMİR VE YASAKLARLA BUNLARA UYMAYANLAR HAKKINDA MEVZUATTA ÖNGÖRÜLEN CEZA VE DİĞER YAPTIRIMLARI UYGULAR.
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ - MUSTAFA AKSU (MÜD.VEK.)
   
2
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ; İLÇEMİZDEKİ HAVA KİRLİLİĞİNİ ÖNLEMEK, HALKIMIZIN EĞLENCE ve REGREASYON İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK, DAHA GÜZEL ve YAŞANABİLİR TAVŞANLI İÇİN YEŞİL ALAN ve PARKLARIN YAPIMINI GERÇEKLEŞTİRMEKTEDİR. HAZIRLANAN YAPISAL ve BİTKİSEL PEYZAJ PROJELERİ İLE PLANLI BİR ŞEKİLDE YAPIMI GERÇEKLEŞTİRİRKEN PARKLARIMIZIN SÜREKLİ OLARAK BAKIM ve SULAMASI YAPILARAK SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE DEVAMLILIĞI SAĞLANMAKTADIR.AYRICA MEVCUT ve YAPILMAKTA OLAN YEŞİL ALANLAR İLE PARKLARDA KULLANILMAK ÜZERE FİDANLIĞIMIZDA TAOHUMDAN VE ÇELİKTEN SÜS ÇALILAR, AĞAÇCIK,ve MEVSİMLİK ÇİÇEK ÜRETİMİ SÜRDÜRÜLMEKTEDİR.